Utorok, 21. apríl 2026
Mimoriadne správy
- Španielsko požiada Úniu o ukončenie asociačnej dohody s Izraelom, hovorí o porušovaní medzinárodného práva
- Americký viceprezident J.D. Vance povedie delegáciu Spojených štátov na rokovania s Iránom v Pakistane
- Úrady evakuovali tisíce obyvateľov parížskeho predmestia, experti sa snažia zneškodniť bombu z druhej svetovej vojny
- Polícia objavila jed na potkany v detskom jedle značky HiPP, môže ísť o súčasť vydieračského plánu
- Britskí ministri vyjadrili podporu Starmerovi. Premiér čelí škandálom okolo dlhoročného spojenca Jeffreyho Epsteina
Slovensko dostalo od Európskej únie prvú časť peňazí, protikrízový balík pomôže viacerým projektom
Webnoviny 10. august 2021 523
10.8.2021 (Webnoviny.sk) - Slovensko dostalo od Európskej únie z protikrízového balíka REACT-EU prvú časť peňazí vo výške takmer 76 miliónov eur. Ako informoval vedúci tlačového oddelenia Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR Andrej Ďuríček, celkovo by Slovensko malo získať 780 miliónov eur.
Ešte počas mája a júna Európska komisia pre SR navýšila rozpočty štyroch programov – Integrovaného regionálneho operačného programu, Operačného programu Ľudské zdroje, Operačného programu Efektívna verejná správa a Operačného programu potravinovej a základnej materiálnej pomoci.
Vyhlásili prvé výzvy na predkladanie projektov
Na základe toho boli vyhlásené aj prvé výzvy na predkladanie projektov v oblasti zvýšenia dostupnosti dištančného vzdelávania a na pokračovanie projektu miestnych občianskych poriadkových služieb. Vypísaná bola aj výzva na rozširovanie kapacít základných škôl v Bratislavskom kraji v objeme 40 miliónov a výzva na zvýšenie kvality odborného vzdelávania v Banskobystrickom kraji v hodnote viac ako šesť miliónov eur.
Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu
Vicepremiérka Veronika Remišová (Za ľudí) vyhlásila, že pomocou financií z nástroja REACT-EU môžu navýšiť jednotlivé operačné programy.
Zvýšiť plánujú dostupnosť dištančného vzdelávania
Peniaze zároveň plánujú použiť najmä na podporu zdravotníctva, školstva, zamestnanosti a rozvoja regiónov. Podotkla, že práve tieto oblasti boli pandémiou najviac zasiahnuté.
„Pandémiu sme, žiaľ, ešte neporazili. V prvej aj druhej vlne boli žiaci a študenti ukrátení o vyučovanie v školách a museli prejsť na dištančné vzdelávanie. Nebolo to jednoduché a nie všetci dokázali hladko prejsť na vyučovanie prostredníctvom internetu. Preto jednou z našich priorít, kam budeme z nástroja REACT-EU investovať, bude práve zvýšenie dostupnosti dištančného vzdelávania,“ konštatovala.
Viac k témam: Ekonomické dopady koronavírusu, finančná pomoc, REACT-EU
Zdroj: Webnoviny.sk - Slovensko dostalo od Európskej únie prvú časť peňazí, protikrízový balík pomôže viacerým projektom © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Grécky zástupca ministra odstúpil po obvineniach o jeho nedostatočnej kvalifikácii, ide už o štvrtú rezignáciu
V Záhrebe protestovali tisícky ľudí, požadovali vyššie mzdy aj dôchodky
Japonsko schválilo dohodu o dodávke prvých troch stealth fregát austrálskej námornej flotile