Nedeľa, 15. marec 2026
Mimoriadne správy
- Zelenskyj: Jarná ofenzíva Rusov zlyhala, okupanti to skúšajú infiltráciou – FOTO
- Vo veku 96 rokov zomrel nemecký filozof Jürgen Habermas
- Trump kritizuje Zelenského, dohoda s ním je vraj ťažšia než s Putinom
- Syn zosadeného šáha sa hlási o slovo. Exilový korunný princ Rezá Pahlaví chce viesť Irán po páde režimu
- Orbán vs. Magyar. Maďarsko čaká veľká predvolebná konfrontácia, jej súčasťou sú aj obvinenia z cudzieho zasahovania
Slovenskí motoristi tankovali drahší benzín aj naftu, cena LPG sa znížila
BRATISLAVA 19. januára (WebNoviny.sk) - Benzíny a nafta na slovenských čerpacích staniciach zdraželi. Ako vyplýva z údajov zverejnených Štatistickým úradom SR, ceny 95-oktánového benzínu sa minulý týždeň oproti predchádzajúcemu týždňu zvýšili o 1,07 %, 98-oktánového benzínu o 0,79 % a motorovej nafty o 1,01 %. Znížili sa len ceny LPG, a to o 0,17 %. Ceny CNG sa nezmenili.
Slovenskí motoristi tak mohli v druhom týždni tohto roka natankovať na čerpacích staniciach najpredávanejší 95-oktánový benzín za 1,318 eura za liter. Motorová nafta stála v priemere 1,202 eura za liter a 98-oktánový benzín 1,525 eura za liter. LPG si mohli motoristi zadovážiť za 0,585 eura za liter a CNG za 1,110 eura za kilogram.
Odporúčame:
Najpredávanejší benzín na Slovensku zlacnel, nafta zdražela
Na konci roka 2017 stál 95-oktánový benzín v priemere 1,305 eura za liter. Cena 98-oktánového benzínu bola v priemere 1,513 eura za liter. Liter LPG ponúkali čerpacie stanice za priemernú cenu 0,587 eura. Cena motorovej nafty na konci roka 2017 bola na úrovni 1,177 eura za liter. CNG si mohli motoristi zaobstarať za zhruba 1,11 eura za kilogram.
| Referenčné obdobie | Benzín natural 95-oktánový* | Benzín natural 98-oktánový* | LPG* | Motorová nafta* | CNG** |
|---|---|---|---|---|---|
| 1. týždeň 2017 | 1,304 | 1,513 | 0,586 | 1,190 | 1,110 |
| 2. týždeň 2018 | 1,318 | 1,525 | 0,585 | 1,202 | 1,110 |
| Zmena | +0,014 | +0,012 | - 0,001 | + 0,012 | - |
Zdroj: ŠÚ SR
*cena v eurách za liter
**cena v eurách za kilogram
Viac k témam: benzín, čerpacie stanice, nafta
Zdroj: Webnoviny.sk - Slovenskí motoristi tankovali drahší benzín aj naftu, cena LPG sa znížila © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Ozbrojené sily SR upozorňujú na plánovaný let nadzvukovou rýchlosťou s možnosťou vzniku rázovej vlny
Protesty na Kube eskalujú, demonštranti vyrabovali kanceláriu komunistickej strany
Colníci odhalili v dvoch okresoch nelegálnu výrobňu cigariet, pri akcii Rovina zadržali štyri osoby