Piatok, 5. december 2025
Mimoriadne správy
- Slovensko je pripravené Ukrajine opäť poskytnúť pomoc, Blanár v rámci zasadnutia NATO rokoval aj s Landauom – FOTO
- Ruskí vojaci podľa Ukrajiny uviazli v pouličných bojoch o Pokrovsk
- V českom mestečku zo školy evakuovali 450 ľudí pre obavy z výbuchu
- Nemecko rozprestiera Európsky nebeský štít
- Americký súkromný sektor minulý mesiac znížil počet zamestnancov
Podľa návrhu troch poslancov za SaS by sa mali zo zákona vypustiť ustanovenia, ktoré umožňujú pokutovať podnikateľa za to, že jeho dodávateľ niekoho nelegálne zamestnáva.
BRATISLAVA 16. januára (Webnoviny.sk) - Poslanci NR SR za stranu SaS Ondrej Dostál, Peter Osuský a Jana Kiššová navrhujú zrušiť objektívnu zodpovednosť podnikateľov ako odberateľov za nelegálne zamestnávanie ich dodávateľmi. Vyplýva to z návrhu novely zákona o nelegálnej práci a nelegálnom zamestnávaní, ktorú liberáli predložili do parlamentu."Toto legislatívne opatrenie schválené v roku 2015 nadobudlo účinnosť v roku 2016 a v ankete Byrokratický nezmysel roka 2016 sa umiestnilo na prvom mieste," upozorňujú opoziční poslanci. Pri schvaľovaní týchto ustanovení sa podľa nich argumentovalo povinnosťou Slovenska prevziať do slovenského právneho poriadku eurosmernicu, ktorá sa týka vysielania pracovníkov v rámci poskytovania služieb.
"V paragrafovom znení smernice nie je pritom žiadna ďalšia zmienka o nelegálnej práci a už vôbec nie o zodpovednosti firiem za nelegálne zamestnávanie jej dodávateľmi," tvrdia poslanci za SaS. Zdôvodnenie potrebnosti schválenia tohto opatrenia tak považujú za nepravdivé.
"Zavedenie objektívnej zodpovednosti podnikateľov za nelegálne zamestnávanie ich dodávateľmi možno hodnotiť ako snahu štátu preniesť prácu a zodpovednosť zo svojich orgánov inšpekcie práce na podnikateľov," dodala trojica liberálnych poslancov.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Britská libra oproti doláru oslabila na trojmesačné minimumNasledujúci článok
RegioJet reaguje na vyjadrenie Danka ohľadom dotácie
Putin: Ak Európa chce vojnu s Ruskom, my sme pripravení
Z nákladného auta v Nemecku zmizlo 20-tisíc kusov nábojov určených pre armádu
Ruskí vojaci podľa Ukrajiny uviazli v pouličných bojoch o Pokrovsk