Streda, 4. február 2026
Mimoriadne správy
- Grécky premiér Kyriakos Mitsotakis vyzval na zrušenie kontroverznej ministerskej imunity
- Rádio je najdôveryhodnejším typom média v Európe, podľa prieskumu dôvera v online prostredí dlhodobo klesá
- Prvá návšteva slovenského predstaviteľa v Andorre. Marek Eštok hovoril o daniach, EÚ aj Ukrajine – FOTO
- Šimkovičová rokovala v Prahe s českým ministrom kultúry, hovorili o spoločných projektoch
- Generál Zmeko sa v Bruseli rozlúčil s funkciou, NATO diskutovalo o bezpečnosti Ukrajiny
Ruská invázia na Ukrajinu spôsobí obrovské hospodárske škody, slovenskí exportéri odsúdili kroky Kremľa
24.2.2022 (Webnoviny.sk) - Slovenskí exportéri odsudzujú vojenskú inváziu na Ukrajinu a vyzývajú na zastavenie vojenských operácií a deeskaláciu konfliktu prostredníctvom diplomacie.
Ohrozené investície na Ukrajine
Rada slovenských exportérov zároveň v zverejnenom stanovisku žiada kompetentné orgány o proaktívny postoj vo vzťahu k ochrane občanov Slovenskej republiky, ako aj slovenských investícií, majetku a hospodárskych záujmov na Ukrajine. Zdôrazňuje, že ozbrojený vojenský konflikt spôsobuje stratu na životoch a obrovské hospodárske škody.
Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt
Rada má medzi svojimi členami aj subjekty, ktoré sú zahraničnými investormi na Ukrajine, alebo prichádzajú do živého obchodného styku s ukrajinským biznisom.
Zatvorená fabrika
Napríklad spoločnosť Chemosvit Fibrochem vlastní výrobu v ukrajinskom meste Lutsk a zamestnáva tam desiatky ľudí.
„Dnes sme museli fabriku zatvoriť a poslať ľudí domov, nakoľko je situácia nepredvídateľná. Radi by sme vedeli, ako máme postupovať pri ochrane svojich zamestnancov a investície,“ uviedla CEO spoločnosti Alena Balogová.
Rada slovenských exportérov je podnikateľské združenie s ambíciou podporovať slovenský zahraničný obchod a presadzovať podnikateľské záujmy slovenských exportérov. V súčasnosti má vyše 100 partnerov a členov zo všetkých segmentov, ktorí exportujú produkty a služby do celého sveta.
Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia, Zahraničné investície
Zdroj: Webnoviny.sk - Ruská invázia na Ukrajinu spôsobí obrovské hospodárske škody, slovenskí exportéri odsúdili kroky Kremľa © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Súdny proces v kauze Mýtnik bude pokračovať záverečnými rečami obžalovaných
Nehoda na Trnavskom mýte ochromila dopravu, dve autá po zrážke skončili v koľajisku – FOTO
Pellegrini kritizuje vládu Roberta Fica za blokovanie návrhov opozície a zneužívanie rokovacieho poriadku