Utorok, 21. apríl 2026
Mimoriadne správy
- Španielsko požiada Úniu o ukončenie asociačnej dohody s Izraelom, hovorí o porušovaní medzinárodného práva
- Americký viceprezident J.D. Vance povedie delegáciu Spojených štátov na rokovania s Iránom v Pakistane
- Úrady evakuovali tisíce obyvateľov parížskeho predmestia, experti sa snažia zneškodniť bombu z druhej svetovej vojny
- Polícia objavila jed na potkany v detskom jedle značky HiPP, môže ísť o súčasť vydieračského plánu
- Britskí ministri vyjadrili podporu Starmerovi. Premiér čelí škandálom okolo dlhoročného spojenca Jeffreyho Epsteina
Ropa zlacnela, Trump hovoril so Saudskou Arábiou o zvýšení ťažby
Webnoviny 28. apríl 2019 660
NEW YORK 28. apríla (WebNoviny.sk) - Ceny ropy sa v závere týždňa znížili, keďže americký prezident Donald Trump na Twitteri uviedol, že so Saudskou Arábiou a ďalšími krajinami hovoril o zvýšení ťažby.
Ľahká americká ropa klesla o 2,9 percenta a uzavrela na úrovni 63,30 USD za barel. Severomorská ropa Brent, ktorej cena slúži ako medzinárodná referenčná cena, zlacnela o 3 percentá na 72,15 USD za barel.
Veľkoobchodná cena benzínu na americkom trhu sa znížila o 1,5 percenta na 2,10 USD za galón a vykurovací olej klesol o 2,2 percenta na 2,05 USD za galón. Drahým kovom sa darilo.
Zlato si prilepšilo o 0,7 percenta a uzavrelo na úrovni 1 288,80 USD za uncu a striebro stúplo o 0,8 percenta na 15,01 USD za uncu.
Viac k témam: ropa, zlato
Zdroj: Webnoviny.sk - Ropa zlacnela, Trump hovoril so Saudskou Arábiou o zvýšení ťažby © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
„Čo povie nejaký analytik, to ma nezaujíma“, Danko žiada nižšiu daň pre podnikateľov
Grécky zástupca ministra odstúpil po obvineniach o jeho nedostatočnej kvalifikácii, ide už o štvrtú rezignáciu
V Záhrebe protestovali tisícky ľudí, požadovali vyššie mzdy aj dôchodky
Japonsko schválilo dohodu o dodávke prvých troch stealth fregát austrálskej námornej flotile