Sobota, 7. marec 2026
Mimoriadne správy
- Vývoj situácie v Iráne má rôzne scenáre, politológ hovorí o bezpečnostných aj ekonomických rizikách pre Európu
- Irán 48 hodín po útoku. Režim na kolenách, ale svet je bližšie k vojne než k mieru? – FOTO
- Námestník iránskeho ministra zahraničných vecí čelí žalobe pre účasť na zločinoch proti ľudskosti
- Prezident Pellegrini rokoval v Indii s premiérom Módím, Slovensko chce s krajinou posilniť spoluprácu – VIDEO, FOTO
- Blanár zastupoval Fica na prvom zasadnutí Trumpovej Rady mieru, Slovensko bolo v úlohe pozorovateľa – FOTO
Veľkoobchodná cena benzínu na americkom trhu posilnila o dva centy na 1,59 USD za galón a vykurovací olej zdražel tiež o dva centy, a to na 1,67 USD za galón.
NEW YORK 12. februára (WebNoviny.sk) - Ceny ropy v piatok posilnili. Ľahká americká ropa si prilepšila o 86 centov, čiže o 1,6 percenta na 53,86 USD za barel. Severomorská ropa Brent, ktorej cena slúži ako medzinárodná referenčná cena, zdražela o 1,07 USD, čiže o 1,9 percenta na 56,70 USD za barel.
Veľkoobchodná cena benzínu na americkom trhu posilnila o dva centy na 1,59 USD za galón a vykurovací olej zdražel tiež o dva centy, a to na 1,67 USD za galón.
Vývoj cien drahých kovov bol v závere týždňa zmiešaný. Zlato zlacnelo o 70 centov a uzavrelo na úrovni 1 234,40 USD za uncu. Cena striebra sa však zvýšila o 19 centov na 17,93 USD za uncu.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Agentúra Fitch potvrdila Slovensku rating na úrovni A+Nasledujúci článok
Slovensko pri súčasnom nastavení miezd Švajčiarsko nedobehne
Slovenská pošta pozastavila zásielky do viacerých krajín sveta, reaguje tak na bezpečnostnú situáciu
Henkel Slovensko dáva IT technike druhý život a spája udržateľnosť s pomocou komunite
Každý piaty tínedžer na Slovensku trpí obezitou. Kaufland verí, že prevencia je kľúčová