Streda, 17. december 2025
Mimoriadne správy
- Streľba na Bondi Beach zasiahla aj exprezidentku Čaputovú, obeťou útoku v Sydney bola jej blízka priateľka
- Zelenskyj dúfa v podporu Američanov, podľa neho je najspravodlivejšou možnosťou „ostať tam, kde sme“
- Maďarsko sa nezrútilo po roku 1989. Ono už desaťročia stálo na umelých nohách, tvrdí psychiater Hunčík
- Rusko musí byť pod tlakom USA, aby pristúpil na kompromis, tvrdí Zelenskyj
- Španielska polícia rozbila gang pašujúci hašiš vrtuľníkmi z Maroka
BRATISLAVA 5. februára (WebNoviny.sk) - Počet osôb, ktorým Sociálna poisťovňa (SP) pravidelne zráža z dôchodkových dávok z dôvodu exekúcie, stúpa.
Kým ku koncu roka 2016 poisťovňa evidovala pri dôchodkoch 34 015 exekučných zrážok, ku koncu minulého roka ich počet vzrástol na 35 655. Informoval o tom hovorca SP Peter Višváder.
Odporúčame:
Tisíce exekúcií sú podľa SaS dôsledkom hrubého zlyhania štátu a vlád Roberta Fica
Jedným z najčastejších dôvodov exekúcií dôchodkov sú podľa Višvádera pôžičky z nebankových subjektov. Sociálna poisťovňa preto upozorňuje dôchodcov, aby nepodľahli lákavým reklamám, ktoré sú mnohokrát zavádzajúce a mnohým môžu spôsobiť finančné problémy.
"Dôverčiví dôchodcovia sa tak často dostávajú do zložitých životných situácií, pričom Sociálna poisťovňa im nemôže exekúcie zastaviť a ani znížiť výšku zrážky, keďže je zo zákona povinná nariadené zrážky vykonať," dodal hovorca poisťovne.
Viac k témam: dôchodcovia, exekúcie, Sociálna poisťovňa
Zdroj: Webnoviny.sk - Počet dôchodkov exekvovaných Sociálnou poisťovňou rastie © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Rating Slovenska na úrovni A+ so stabilným výhľadom potvrdila aj Fitch Ratings
Izrael oznámil zabitie vedúceho zbrojárskeho predstaviteľa Hamasu v Pásme Gazy
Desiatky tisíc Maďarov protestovali v Budapešti, žiadali odstúpenie Orbána pre prípady zneužívania detí – FOTO
Streľba na pláži Bondi v Sydney si vyžiadala desať mŕtvych – VIDEO, FOTO