Piatok, 5. jún 2026
Mimoriadne správy
- Top foto dňa (5. jún 2026): Svetový deň životného prostredia, nezvestné dievča, Pride a výbuch dronu
- Šéf slovenskej diplomacie Blanár zavítal na Ukrajinu, stretol sa so Sybihom – FOTO
- Putinovi jastrabi prvýkrát hovoria o porážke. V Rusku rastie nervozita z vývoja vojny na Ukrajine
- Zrážka vlaku s kamiónom si vyžiadala zásah hasičov, ohrozených bolo 26 cestujúcich – FOTO
- Moskva a Kyjev si vymenili po 185 vojnových zajatcov
Peter Kažimír naznačil, kedy by mohlo byť známe meno jeho nástupcu na poste ministra financií
Webnoviny 2. apríl 2019 677
BRATISLAVA 2. apríla (WebNoviny.sk) - Nový minister financií v kabinete Petra Pellegriniho by mohol byť známy ešte v apríli. Naznačil to dosluhujúci šéf rezortu financií Peter Kažimír po utorňajšom stretnutí vedenia strany Smer-SD.
Hoci tvrdí, že na tomto stretnutí sa o novom ministrovi nehovorilo. „Nebola to dnes téma. Včera som sa vzdal poslaneckého mandátu a myslím si, že v apríli sa takisto udeje aj zmena na poste ministra financií,“ konštatoval Kažimír, ktorý od 1. júna nastupuje na pozíciu guvernéra Národnej banky Slovenska.
„Musíme vyčkať. Ja som tu v pozícii toho, že čakám na signál zo straníckej centrály a samozrejme aj od premiéra, ktorý zostavuje vládu,“ uviedol.
Meno chce vedieť aj Danko
Stranu Smer-SD, do ktorej portfólia rezort financií patrí, na nomináciu nového ministra vyzýva aj jej koaličný partner SNS.
Predseda národniarov Andrej Danko sa pritom v pondelok posťažoval, že už je unavený od vlády pýtať každý týždeň zdroje napríklad na dofinancovanie rekreačných poukazov v rezorte školstva. Tiež tvrdí, že potrebuje spoznať nového ministra, pretože potrebuje partnera na diskusiu napríklad o návrhu na zníženie korporátnej dane.
Rozhodne predsedníctvo Smeru-SD
Hovorca Smeru-SD Ján Mažgút však v pondelok pre agentúru SITA uviedol, že o novom ministrovi, tak ako o všetkých personálnych otázkach, rozhodne stranícke predsedníctvo.
„Meno nového ministra financií oznámime, keď o ňom rozhodne predsedníctvo strany,“ tvrdí.
V médiách sa však už dlhšie špekuluje, že sa rozhoduje medzi bývalým šéfom finančnej správy Františkom Imreczem a súčasným predsedom parlamentného finančného výboru Ladislavom Kamenickým.
Viac k témam: minister financií SR, Ministerstvo financií SR, Smer-SD
Zdroj: Webnoviny.sk - Peter Kažimír naznačil, kedy by mohlo byť známe meno jeho nástupcu na poste ministra financií © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Dolár stúpol oproti euru, investorov povzbudzujú nečakané dobré údaje z USA
Dohoda ruží je romantasy plná mágie, intríg a nebezpečných sľubov
Odolnosť nie je o zatnutých zuboch, ale o pochopení samého seba. Buďte nepriestrelní
Výskum odhalil rozsiahle násilie voči političkám, skúsenosť s ním má takmer každá poslankyňa – VIDEO