Piatok, 12. jún 2026
Mimoriadne správy
- Trump obvinil Irán zo skresľovania obsahu pripravovanej mierovej dohody
- Študenta z Rovníkovej Guiney, ktorý tvrdil, že ho prinútili bojovať za Rusko, prepustili
- Irán trvá na obohacovaní uránu aj kontrole Hormuzského prielivu
- Umelá inteligencia môže v nesprávnych rukách zničiť finančný systém, varuje MMF
- Tureckí pohraničníci zadržali pri hraniciach s Gréckom viac než tonu rozličných drog
Nálada amerických spotrebiteľov sa v máji zlepšila
Webnoviny 27. máj 2025 456
27.5.2025 (SITA.sk) - Spotrebiteľská dôvera v Spojených štátoch sa v máji zlepšila viac, ako sa očakávalo. Vyplýva to z prieskumu organizácie Conference Board, ktorého výsledky zverejnila v utorok. Náladu Američanov zlepšili nádeje na zmiernenie obchodného napätia po tom, ako clá prezidenta USA Donalda Trumpa otriasli ekonomikou.
Index spotrebiteľskej dôvery Conference Board medzimesačne vzrástol o 12,3 bodu na 98 bodov, informovala organizácia. V apríli bol však na najnižšej úrovni od začiatku pandémie Covid-19.
„Spotrebiteľská dôvera sa v máji zlepšila po piatich mesiacoch nepretržitého poklesu,“ uviedla ekonómka Conference Board Stephanie Guichardová.
Viac k témam: Americká ekonomika, spotrebiteľská dôvera
Zdroj: SITA.sk - Nálada amerických spotrebiteľov sa v máji zlepšila © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Kaufland dáva mestám zelenú: Rozhodnite, kde pribudnú nové stromy a kvety
Po uvoľnení pravidiel na Facebooku v USA prudko pribudli vyhrážky politikom
Airbus predstaví nový projekt stíhačky po kolapse francúzsko-nemeckého FCAS-u