Štvrtok, 22. január 2026
Mimoriadne správy
- Štipendisti z Gazy ďakujú Slovensku za pomoc, pripravujú sa na štúdium na Univerzite Mateja Bela – FOTO
- Čína zaznamenala rekordne nízku pôrodnosť, demografická kríza sa prehlbuje
- Premiér Fico sa stretol s americkým prezidentom, témou bola Ukrajina aj kríza v EÚ – VIDEO, FOTO
- Civilné obete na Ukrajine prudko vzrástli, OSN označila rok 2025 za jeden z najhorších od začiatku vojny
- Vláda Grónska neakceptuje prevzatie ostrova Spojenými štátmi za žiadnych okolností, odkázala Trumpovi
Minister Mičovský by obchody v nedeľu zavrel natrvalo, na Slovensko by to prinieslo rytmus oddychu
21.5.2020 (Webnoviny.sk) - Zatvorenie obchodov v nedeľu by podľa ministra pôdohospodárstva Jána Mičovského prinieslo na Slovensko rytmus oddychu.
"Ja som z generácie, ktorá bola zvyknutá, že obchody sa v sobotu zavreli a do pondelka rána sme toho veľa nenakúpili. Som presvedčený, že všetko potrebuje aj svoj oddych. Myslím si, že ak by boli obchody v nedeľu zatvorené, tak by sme vniesli do krajiny rytmus oddychu, ktorý by vyhovoval väčšine obyvateľov," uviedol v stredu pred rokovaním vlády Ján Mičovský.
Slováci podľa agroministra počas koronakrízy ukázali, že veľmi rýchlo vedia meniť svoje návyky. "Som preto za to, aby sa stala nedeľa dňom pokoja, tak ako je oficiálne aj pomenovaná," pokračoval Mičovský.
Viac k témam: kamenné obchody, minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR
Zdroj: Webnoviny.sk - Minister Mičovský by obchody v nedeľu zavrel natrvalo, na Slovensko by to prinieslo rytmus oddychu © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Cesta umelca je kniha, ktorá prebúdza tvorivosť aj tam, kde by ste ju nečakali
dm spravila unikátny prieskum medzi Slovákmi: Ako sa staráme o naše zdravie a krásu?
USA porušujú medzinárodný poriadok a ohrozujú suverenitu Dánska, tvrdí Korčok – VIDEO