Štvrtok, 23. júl 2026
Mimoriadne správy
- Útok nožom v Nemecku neprežil zamestnanec banky, páchateľa po rukojemníckej dráme zadržali
- Odvolaný ukrajinský minister obrany odmietol Zelenského ponuky, žiada návrat do funkcie
- Trump pohrozil Iránu tvrdou vojenskou odvetou za ďalšie útoky Húsíov na lode
- Zlatník zastrelil dvoch lupičov a skončil vo väzení. Prípad zjednotil taliansku krajnú pravicu
- Top foto dňa (23. júl 2026): Počasie vo svete, skládka v pásme Gazy a predpremiéra Comic-Con International
Mexiko hovorí o pokroku v rokovaniach, ale USA naďalej plánujú zaviesť vyššie clá na tovary
Webnoviny 7. jún 2019 701
WASHINGTON 7. júna (WebNoviny.sk) - Americkí a mexickí predstavitelia tvrdia, že dosahujú pokrok, keďže sa snažia odvrátiť uvalenie ciel na tovary z Mexika. Americký viceprezident Mike Pence vo štvrtok povedal, že ho povzbudil najnovší návrh zo strany Mexika, ale zatiaľ sa clá plánujú od pondelka zaviesť.
Dodal, že bude na prezidentovi, aby rozhodol, či Mexiko robí dostatok na odvrátenie ciel. Prezident Donald Trump hrozí uvalením 5-percentného cla na všetky mexické tovary v snahe donútiť Mexiko, aby zabrzdilo prúd migrantov zo Strednej Ameriky.
Počas návštevy Európy Trump novinárom povedal, že vyjednávači dosiahli "veľký pokrok". Naďalej je však nejasné, či sa nejaká dohoda môže uzavrieť, keď Trump je mimo USA.
Americkí zákonodarcovia, ktorí rokujú s americkými a mexickými predstaviteľmi, však vyslovili nádej, že sa môže dosiahnuť dohoda, ktorá Trumpa uspokojí alebo aspoň odloží uplatnenie ciel.
Viac k témam: clá USA, Mexiko, migranti
Zdroj: Webnoviny.sk - Mexiko hovorí o pokroku v rokovaniach, ale USA naďalej plánujú zaviesť vyššie clá na tovary © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Ako predísť pľuzgierom a odreninám pri dlhých behoch
Maďarské jazero vysychá, turisti miznú. Vedci varujú pred klimatickou krízou aj zlým hospodárením s vodou
Top foto dňa (20. júl 2026): Oslavy vížazstva MS vo futbale a počasie vo svete