Utorok, 9. december 2025
Mimoriadne správy
- Obrovská vlna na ostrove Tenerife zabila dvoch slovenských občanov, tretí je zranený
- The Mirror: Na Ukrajine bolo pravdepodobne zabitých už viac ako pol milióna Rusov
- Nemci odrádzajú svojich občanov od vianočných trhov v Prahe. Číha tam smrteľné nebezpečenstvo, tvrdia
- Seniorka za volantom riešila padajúce veci v aute, skončila v rybníku
- Na ruské mesto Belgorod spadla ruská letecká bomba
Mayová by sa mala vzdať odchodu z colnej únie EÚ, posunula by rokovania o brexite, tvrdí Hogan
LONDÝN 26. novembra (WebNoviny.sk) - Podľa írskeho eurokomisára Phila Hogana by britská premiérka Theresa Mayová mala podstatne zmeniť plány v otázke brexitu, aby posunula zamrznuté rokovania vpred.
Podľa Hogana, ktorý je európskym komisárom pre poľnohospodárstvo, problém hraníc medzi Severným Írskom a Írskou republikou po brexite sa môže vyriešiť, ak sa Mayová vzdá plánov na odchod z colnej únie a zo spoločného trhu po vystúpení Británie z Európskej únie.
Odporúčame:
Rast britskej ekonomiky sa v najbližších rokoch spomalí, krajina má iba málo peňazí na zvýšenie verejných výdavkov
Hogan pre nedeľník The Observer povedal, že ak sa britská vláda nerozhodne pre zotrvanie krajiny v colnej únii a na spoločnom trhu, mala by umožniť Severnému Írsku zostať v týchto štruktúrach, aby neboli potrebné hraničné kontroly.
Problém hraníc medzi Severným Írskom a Írskou republikou spolu s otázkou vyrovnania finančných záväzkov Británie voči únii a s právami občanov je kľúčovým sporným bodom v rokovaniach o brexite. Kým sa tieto otázky nevyriešia lídri EÚ nechcú dovoliť posun rokovaní do oblasti obchodu.
Viac k témam: brexit, Európska únia, írsko, Veľká Británia
Zdroj: Webnoviny.sk - Mayová by sa mala vzdať odchodu z colnej únie EÚ, posunula by rokovania o brexite, tvrdí Hogan © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Bratislava bude mať priame letecké spojenie s gruzínskym Tbilisi
Kallasová: Washington je stále najväčším spojencom EÚ
Najvyšší súd prejedná odvolanie prokurátora vo veci Kádára zo skupiny sátorovcov
Časť armády v Benine tvrdí, že zosadila prezidenta, jeho okruh to popiera