Utorok, 20. január 2026
Mimoriadne správy
- Čína zaznamenala rekordne nízku pôrodnosť, demografická kríza sa prehlbuje
- Premiér Fico sa stretol s americkým prezidentom, témou bola Ukrajina aj kríza v EÚ – VIDEO, FOTO
- Civilné obete na Ukrajine prudko vzrástli, OSN označila rok 2025 za jeden z najhorších od začiatku vojny
- Vláda Grónska neakceptuje prevzatie ostrova Spojenými štátmi za žiadnych okolností, odkázala Trumpovi
- Trump vyzval Kubu na dohodu, kým nebude neskoro. Rubio by vraj mohol byť prezidentom
Maďarsko stiahlo svojich zástupcov z ruskej špionážnej banky, urobilo tak po pol roku od ohlásenia zámeru
28.10.2023 (SITA.sk) - Maďarsko stiahlo svojich zástupcov z Medzinárodnej investičnej banky (IIB), známej ako „ruská špionážna banka“ pre jej úzke väzby na Rusko.
Maďarsko sa stalo poslednou členskou krajinou Európskej únie, ktorá tak urobila. Informuje o tom web Ukrajinská pravda, ktorý cituje oznámenie banky majiteľom dlhopisov, veriteľom a klientom banky.
Z oznámenia IIB vyplýva, že Maďarsko z banky oficiálne odišlo 19. októbra, čiže šesť mesiacov po tom, ako svoj krok ohlásilo.
Medzinárodná investičná banka stratila v dôsledku sankcií Európskej únie proti Rusku prístup na európske finančné trhy.
IIB je rozvojovou inštitúciou, ktorú v roku 1970 založili krajiny bývalého východného bloku. Takmer 50-percentným vlastníkom banky je Rusko.
Viac k témam: Sankcie proti Rusku
Zdroj: SITA.sk - Maďarsko stiahlo svojich zástupcov z ruskej špionážnej banky, urobilo tak po pol roku od ohlásenia zámeru © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Civilné obete na Ukrajine prudko vzrástli, OSN označila rok 2025 za jeden z najhorších od začiatku vojny
Konsolidácia je tak smutný príbeh, že tu už strácam svoj zmysel pre humor, tvrdí expremiérka Radičová – VIDEO
Pod Spišským hradom otvorili unikátny športový areál, Nordpark v Žehre spája pohyb a históriu