Pondelok, 8. jún 2026
Mimoriadne správy
- Londýn chce prinútiť technologické firmy blokovať nahé fotografie detí
- Zelenskyj potvrdil návštevu Abramoviča v Kyjeve. Putinovi cez neho odkázal, že Ukrajina sa nevzdá Donbasu
- Francúzske stíhačky NATO zostrelili nad Lotyšskom bezpilotné lietadlo
- Trump: Nikdy som nezaručil, že nebude žiadna vojna. Prečo by som potom vybudoval najsilnejšiu armádu na svete?
- Trump zvažuje kúpu Čagoských ostrovov, jeho administratíva sa obáva námornej špionáže
Lufthansa sa s pilotmi dohodla na vyšších mzdách
Webnoviny 15. február 2017 765
Po novom by sa tak platy pilotov lietajúcich pre Lufthansu, Lufthansu Cargo a Germanwings mali celkovo zvýšiť o 8,7 percenta, a to v štyroch fázach.
FRANKFURT NAD MOHANOM 15. februára (WebNoviny.sk) - Nemecká letecká spoločnosť Lufthansa dospela k dohode s odborovou organizáciou pilotov, ktorá by mala ukončiť päť rokov trvajúci konflikt okolo zvyšovania platov. Ten priniesol viac ako tucet štrajkov a Lufthansu stál celkovo okolo 500 miliónov eur.Najväčšie nemecké aerolínie a odborová organizácia Cockpit dnes oznámili, že sa na rokovaniach za účasti neutrálneho sprostredkovateľa dohodli na novej zmluve o mzdách, ktorá sa dotkne okolo 5400 pilotov spoločnosti.
Po novom by sa tak platy pilotov lietajúcich pre Lufthansu, Lufthansu Cargo a Germanwings mali celkovo zvýšiť o 8,7 percenta, a to v štyroch fázach. Každému pilotovi by okrem toho mala byť jednorazovo vyplatená suma vo výške 5000 až 6000 eur.
Nová dohoda má platiť až do konca roka 2019. Predstavitelia odborov pôvodne požadovali pre svojich členov zvýšenie miezd o 22 percent v priebehu piatich rokov.
Spor odborárov s Lufthansou trvá už roku 2012. Odvtedy piloti štrajkovali už 14 krát a celkovo spôsobili Lufthanse polmiliardové straty. Podľa leteckej spoločnosti však dohoda nezahŕňa všetky aspekty konflikt, ako napríklad otázku dôchodkov, a preto ďalšie štrajky nie sú úplne vylúčené.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Doláru sa v stredu darilo, stúpol voči jenu, euru aj libreNasledujúci článok
Vládna koalícia tému energetiky ešte neuzavrela
Úrad vlády sa pre konsolidáciu sťahuje do nových priestorov, ukončil prenájom v centre Bratislavy
Uskutoční sa 35. ročník podujatia Divadelná Nitra? Organizátori apelujú na kultúrne angažované osobnosti
Zelenskyj potvrdil ďalší dronový útok na Leningradskú oblasť