Štvrtok, 22. január 2026
Mimoriadne správy
- Štipendisti z Gazy ďakujú Slovensku za pomoc, pripravujú sa na štúdium na Univerzite Mateja Bela – FOTO
- Čína zaznamenala rekordne nízku pôrodnosť, demografická kríza sa prehlbuje
- Premiér Fico sa stretol s americkým prezidentom, témou bola Ukrajina aj kríza v EÚ – VIDEO, FOTO
- Civilné obete na Ukrajine prudko vzrástli, OSN označila rok 2025 za jeden z najhorších od začiatku vojny
- Vláda Grónska neakceptuje prevzatie ostrova Spojenými štátmi za žiadnych okolností, odkázala Trumpovi
Ľahká americká ropa zdražela o 2,8 percenta, posilnila aj cena vykurovacieho oleja
NEW YORK 2. októbra WebNoviny.sk) - Ceny ropy sa v pondelok zvýšili. Ľahká americká ropa zdražela o 2,8 percenta a uzavrela na úrovni 75,30 USD za barel. Severomorská ropa Brent, ktorej cena slúži ako medzinárodná referenčná cena, si prilepšila o 2,7 percenta na 84,98 USD za barel.
[xml_related id="1288639" style="media" /]
Veľkoobchodná cena benzínu na americkom trhu sa zvýšila o 2 percentá na 2,13 USD za galón a cena vykurovacieho oleja posilnila o 2,5 percenta na 2,41 USD za galón.
(1 EUR = 1,1606 USD)
Viac k témam: ceny ropy, Svetové komoditné trhy
Zdroj: Webnoviny.sk - Ľahká americká ropa zdražela o 2,8 percenta, posilnila aj cena vykurovacieho oleja © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Slováci sa už môžu dostať k hygienickým balíčkom, dostanú ich len v niektorých nemocniciachNasledujúci článok
Veľká Británia bude po brexite rozhodovať, koho do krajiny vpustí
Cesta umelca je kniha, ktorá prebúdza tvorivosť aj tam, kde by ste ju nečakali
Zákazníci Tesca rozhodnú, ako sa rozdelia granty vo výške 223 300 EUR na projekty pre mladých
Mladý vodič zišiel v Boleráze z cesty, doplatila na to socha svätého Rochusa – FOTO