Pondelok, 8. jún 2026
Mimoriadne správy
- Londýn chce prinútiť technologické firmy blokovať nahé fotografie detí
- Zelenskyj potvrdil návštevu Abramoviča v Kyjeve. Putinovi cez neho odkázal, že Ukrajina sa nevzdá Donbasu
- Francúzske stíhačky NATO zostrelili nad Lotyšskom bezpilotné lietadlo
- Trump: Nikdy som nezaručil, že nebude žiadna vojna. Prečo by som potom vybudoval najsilnejšiu armádu na svete?
- Trump zvažuje kúpu Čagoských ostrovov, jeho administratíva sa obáva námornej špionáže
Ľahká americká ropa zdražela, drahým kovom sa nedarilo
Webnoviny 9. máj 2019 797
NEW YORK 9. mája (WebNoviny.sk) - Ľahká americká ropa v stredu zdražela, keďže komerčné zásoby ropy v USA sa znížili o 4 mil. barelov. Pripísala si 1,2 percenta a uzavrela na úrovni 61,12 USD za barel.
Severomorská ropa Brent, ktorej cena slúži ako medzinárodná referenčná cena, však stúpla o 0,7 percenta na 70,37 USD za barel.
Zvýšila sa aj veľkoobchodná cena benzínu na americkom trhu, a to o 1,3 percenta na 1,98 USD za galón, a vykurovací olej zdražel o 0,9 percenta na 2,06 USD za galón.
Drahým kovom sa nedarilo. Zlato zlacnelo o 0,3 percenta na 1 281,40 USD za uncu a striebro oslabilo o 0,4 percenta na 14,86 USD za uncu.
(1 EUR = 1,1185 USD)
Viac k témam: ceny ropy, ropa, striebro, Svetové komoditné trhy, zlato
Zdroj: Webnoviny.sk - Ľahká americká ropa zdražela, drahým kovom sa nedarilo © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Štrajk v košickom dopravnom podniku je podľa mesta nezákonný
Úrad vlády sa pre konsolidáciu sťahuje do nových priestorov, ukončil prenájom v centre Bratislavy
Uskutoční sa 35. ročník podujatia Divadelná Nitra? Organizátori apelujú na kultúrne angažované osobnosti
Zelenskyj potvrdil ďalší dronový útok na Leningradskú oblasť