Sobota, 14. marec 2026
Mimoriadne správy
- Desiatky múzeí a historických pamiatok boli počas útoku na Irán poškodené, UNESCO neskrýva obavy
- Rusko podniklo nočný útok na okolie Kyjeva, drony a rakety si vyžiadali obete aj zranených
- Severná Kórea odpálila sériu rakiet. Juhokórejská armáda hlási približne desať balistických striel
- Vývoj situácie v Iráne má rôzne scenáre, politológ hovorí o bezpečnostných aj ekonomických rizikách pre Európu
- Irán 48 hodín po útoku. Režim na kolenách, ale svet je bližšie k vojne než k mieru? – FOTO
NEW YORK 7. februára (WebNoviny.sk) - Ceny ropy v stredu uzavreli vyššie. Ľahká americká ropa si prilepšila o 35 centov na 54,01 USD za barel.
Severomorská ropa Brent, ktorej cena sa považuje za medzinárodnú referenčnú cenu, zdražela o 71 centov na 62,69 USD za barel.
V úvode štvrtkového obchodovania však ropa strácala. Ľahká americká ropa v elektronickom obchodovaní oslabila o 10 centov na 53,91 USD za barel. Ropa Brent si pohoršila o 18 centov na 62,51 USD za barel.
(1 EUR = 1,1394 USD)
Viac k témam: ceny ropa, ropa, Svetové komoditné trhy
Zdroj: Webnoviny.sk - Ľahká americká ropa si prilepšila o 35 centov, zdražela aj ropa Brent © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Ukrajina postupne zvyšuje odber plynu zo Slovenska, rekordný však bol október 2016Nasledujúci článok
Štátne železnice nepodpísali kolektívnu zmluvu, návrh odmietli Daňove odbory
Ľudskoprávna koalícia upozornila na zhoršenú situáciu v oblasti ochrany ľudských práv, o problémoch informovala výbor OSN
Ozbrojené sily SR upozorňujú na plánovaný let nadzvukovou rýchlosťou s možnosťou vzniku rázovej vlny
Slovenskí experti na zriedkavé choroby sú na úrovni európskej špičky, chýba im však systémová podpora