Pondelok, 8. december 2025
Mimoriadne správy
- Obrovská vlna na ostrove Tenerife zabila dvoch slovenských občanov, tretí je zranený
- The Mirror: Na Ukrajine bolo pravdepodobne zabitých už viac ako pol milióna Rusov
- Nemci odrádzajú svojich občanov od vianočných trhov v Prahe. Číha tam smrteľné nebezpečenstvo, tvrdia
- Seniorka za volantom riešila padajúce veci v aute, skončila v rybníku
- Na ruské mesto Belgorod spadla ruská letecká bomba
NEW YORK 11. júna (WebNoviny.sk) - Cena ľahkej americkej ropy v pondelok uzavrela nižšie, hoci nervozita investorov sa zmenšila po tom, ako americký prezident Donald Trump pozastavil plány na uvalenie ciel na dovoz z Mexika. Prezident USA zároveň uviedol, že očakáva schôdzku s čínskym lídrom.
Ľahká americká ropa v pondelok oslabila o 1,4 percenta na úroveň 53,26 USD za barel. V utorok ráno sa však americká ropa zotavila o 31 centov na 53,57 USD za barel a severomorská ropa Brent, ktorá sa považuje za medzinárodnú referenčnú cenu, stúpla o 19 centov na 62,48 USD za barel.
(1 EUR = 1,1301 USD)
Viac k témam: cena ropy, ceny ropy, ľahká americká ropa, Severomorská ropa Brent, Svetové komoditné trhy
Zdroj: Webnoviny.sk - Ľahká americká ropa sa zotavila o 31 centov, stúpla aj ropa Brent © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Číňania údajne obchádzajú vysoké clá USA, na tovar uvádzajú Made in VietnamNasledujúci článok
Prezident Trump sa posťažoval, Čína má v obchodnej vojne veľkú výhodu
Kallasová: Washington je stále najväčším spojencom EÚ
Najvyšší súd prejedná odvolanie prokurátora vo veci Kádára zo skupiny sátorovcov
Časť armády v Benine tvrdí, že zosadila prezidenta, jeho okruh to popiera