Utorok, 21. apríl 2026
Mimoriadne správy
- Španielsko požiada Úniu o ukončenie asociačnej dohody s Izraelom, hovorí o porušovaní medzinárodného práva
- Americký viceprezident J.D. Vance povedie delegáciu Spojených štátov na rokovania s Iránom v Pakistane
- Úrady evakuovali tisíce obyvateľov parížskeho predmestia, experti sa snažia zneškodniť bombu z druhej svetovej vojny
- Polícia objavila jed na potkany v detskom jedle značky HiPP, môže ísť o súčasť vydieračského plánu
- Britskí ministri vyjadrili podporu Starmerovi. Premiér čelí škandálom okolo dlhoročného spojenca Jeffreyho Epsteina
Košickí poslanci neschválili nariadenie o miestnych daniach, povinné platby ostali nezmenené
Webnoviny 25. november 2023 597
25.11.2023 (SITA.sk) - Mestskí poslanci v Košiciach na mimoriadnom zastupiteľstve neschválili zmenu všeobecne záväzného nariadenia o miestnych daniach.
Hracie stroje
Ak by to urobili, od 1. januára 2024 by sa zvýšila ročná sadzba dane z pozemkov. Rovnako by stúpla i ročná sadzba dane z bytov. O 50 eur by sa zvýšila aj ročná sadzba za predajný automat, a to z pôvodnej sumy 100 eur.
Navrhované bolo aj zvýšenie ročnej sadzby dane za nevýherné hracie prístroje, napríklad za elektronický prístroj na počítačové hry, bowling a biliard, ale aj za šípky, stolný futbal a stolný hokej. Zvýšiť sa mala aj daň za iné mechanické a elektronické prístroje a za automaty a ďalšie zariadenia na zábavné hry.
Miestna daň
Rovnako zástupcovia občanov Košíc nesúhlasili ani s návrhom na zmenu všeobecne záväzného nariadenia o miestnej dani za ubytovanie.
Ten by od nového roka zvýšil sadzbu dane za osobu a každé prenocovanie v ubytovacom zariadení na tri eurá, z pôvodnej sumy 2,50 eura.
Viac k témam: Automaty, Daň za ubytovanie, Dane, Poslanci
Zdroj: SITA.sk - Košickí poslanci neschválili nariadenie o miestnych daniach, povinné platby ostali nezmenené © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Grécky zástupca ministra odstúpil po obvineniach o jeho nedostatočnej kvalifikácii, ide už o štvrtú rezignáciu
V Záhrebe protestovali tisícky ľudí, požadovali vyššie mzdy aj dôchodky
Japonsko schválilo dohodu o dodávke prvých troch stealth fregát austrálskej námornej flotile