Nedeľa, 5. júl 2026
Mimoriadne správy
- Európania v čase rastúcej geopolitickej neistoty čoraz viac vnímajú Úniu ako záruku stability
- Top foto dňa (4. júl 2026): Referendum 2026, plavba lodí a tibetské deti hrajú futbal
- Ruský súd poslal za mreže neonacistov, ktorí chceli zabiť hlavnú tvár kremeľskej propagandy
- Pri pobreží španielskej Costa Bravy bojujú s rozsiahlym lesným požiarom
- Litovský prezident presadzuje začlenenie krajiny do jadrového štítu NATO proti Rusku
Klienti banky UniCredit pozor, hackeri získali prístup k údajom zo 400-tisíc úverových účtov
Webnoviny 26. júl 2017 368
MILÁNO 26. júla (WebNoviny.sk) - Hackeri sa dostali k údajom o osobných úveroch približne 400 tis. klientov talianskej banky UniCredit, ktorá je najväčším peňažným ústavom krajiny, ale nezískali heslá k účtom.
Banka, ktorá o tom informovala v stredu, uviedla, že hackeri narušili systém cez neidentifikovaného externého komerčného partnera. Systém bol prvýkrát narušený vlani v septembri a októbri a potom v júni a júli tohto roka.
Odporúčame:
Aktualizované: Séria hackerských útokov zasiahla počítačové siete po celom svete
Banka konštatovala, že sa zdá, že heslá neboli ohrozené, ale hackeri "pravdepodobne získali prístup" k osobným údajom, vrátane mien a dátumov narodenia a k číslam IBAN. Banka UniCredit uviedla, že dáva podnet na prokuratúru a podniká kroky na zabránenie prístupu k údajom. Zároveň zdôraznila, že vyčlenila 2,3 mld. eur na modernizáciu svojich IT systémov.
Viac k témam: hackeri, UniCredit Bank
Zdroj: Webnoviny.sk - Klienti banky UniCredit pozor, hackeri získali prístup k údajom zo 400-tisíc úverových účtov © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Vodiči pozor, rýchlostná cesta R2 pri Zvolene bude úplne uzatvorenáNasledujúci článok
Mamičky s expertmi hodnotili slovenské pôrodnice. Tieto sú najlepšie
Chlapec vrazil v Thajsku autom do budhistického sprievodu, zahynulo deväť mníchov
Jednoduché zbieranie bodov, prehľadnejšia aplikácia a výhody na mieru: Kaufland Card XTRA prináša XTRA bonusy
Počet obetí eboly v KDR prekročil 400, nákaza zasiahla ďalšie mesto