Streda, 22. júl 2026
Mimoriadne správy
- Spojené štáty s Iránom ešte ani zďaleka neskončili, pohrozil Trump
- Microsoft vloží miliardy do partnerstva s Mistralom, chce posilniť európsku AI infraštruktúru
- Brusel zrušil grant pre Benátske bienále, argumentuje návratom Ruska na prestížnu výstavu
- Španielska vláda chce zakázať fajčenie na terasách, plážach aj v parkoch
- Maďarská prokuratúra údajne prejavila záujem o servery Orbánovej strany Fidesz
Francúzsko zavedie vlastnú digitálnu daň, od technologických gigantov vyberú stovky miliónov eur
Webnoviny 17. december 2018 703
BRATISLAVA 17. decembra (WebNoviny.sk) – Francúzsko oznámilo, že zavedie svoju vlastnú daň na veľké technologické firmy od prvého januára po tom, ako sa zastavila snaha uplatňovať takúto daň v rámci celej Európskej únie. Francúzsky minister financií Bruno Le Maire očakáva, že jeho krajina prostredníctvom digitálnej dane v roku 2019 vyberie 500 mil. eur. Informoval o tom portál bbc.com.
Francúzsko spolu s Nemeckom presadzovali, aby Európska komisia (EK) odsúhlasila digitálnu daň do konca tohto roka. Jej zavedenie však odmietajú niektoré krajiny, napríklad Írsko, Česká republika, Švédsko a Fínsko.
EK tento rok zverejnila návrh na 3-percentnú daň z príjmov veľkých internetových spoločností s globálnymi tržbami nad 750 mil. eur ročne a zdaniteľnými príjmami v EÚ nad 50 mil. eur.
Tento krok by sa dotkol takých firiem, ako sú Google, Apple Facebook a Amazon. Kritici však hovoria, že daň Európskej únie by mohla byť porušením medzinárodných pravidiel o rovnoprávnom prístupe k firmám po celom svete.
Viac k témam: Bruno Le Maire, digitálna daň, Európska komisia (EK)
Zdroj: Webnoviny.sk - Francúzsko zavedie vlastnú digitálnu daň, od technologických gigantov vyberú stovky miliónov eur © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Policajtom a hasičom stúpnu platy, získajú aj dlhšie dovolenky a stravné lístky
Nie Holandsko ani Dánsko. Najviac bicyklov v Európe vyrábajú úplne iné krajiny
Kubánsky disident Luis Manuel Otero Alcántara odišiel po odpykaní si trestu do exilu v USA
Ruské rakety zasiahli Kyjev, po ukrajinských útokoch na Rusko sú hlásené ďalšie obete