Piatok, 12. jún 2026
Mimoriadne správy
- Študenta z Rovníkovej Guiney, ktorý tvrdil, že ho prinútili bojovať za Rusko, prepustili
- Irán trvá na obohacovaní uránu aj kontrole Hormuzského prielivu
- Umelá inteligencia môže v nesprávnych rukách zničiť finančný systém, varuje MMF
- Tureckí pohraničníci zadržali pri hraniciach s Gréckom viac než tonu rozličných drog
- Nigéria v uplynulom roku zabila 13-tisíc teroristov. Pomôže spolupráca s Európou a USA?
Finančná správa sa pripravuje na spustenie projektu eKasa, začína s certifikáciou pokladníc
Webnoviny 11. február 2019 640
BRATISLAVA 11. februára (WebNoviny.sk) - Výrobcovia, dovozcovia či distribútori registračných pokladníc si môžu dať certifikovať svoje pokladne pre projekt eKasa.
Poskytujú aj konzultácie
Finančná správa zverejnila na svojom portáli tlačivá k žiadostiam o certifikáciu pokladničného programu a chráneného dátového úložiska. Žiadosti môžu podávať výrobcovia registračných pokladníc tak, aby sa podnikatelia mohli začať k systému pripájať už od 1. apríla.
Finančná správa zároveň poskytuje osobné konzultácie výrobcom tak, aby proces certifikácie zjednodušila a pomohla im s čo najrýchlejšou implementáciou zariadení do praxe. Od 1. apríla 2019 sa totiž musia k systému pripojiť všetky novovzniknuté prevádzky, resp. nové pokladnice, všetky ostatné subjekty postupne od apríla do júla 2019.
Finančná správa tiež výrobcom online registračných pokladníc postupne sprístupňuje integračné prostredie, v ktorom si môžu svoje pokladnice otestovať, pričom svoje technické riešenia konzultujú so zástupcami finančnej správy.
Virtuálna registračná pokladnica
Po úspešnom otestovaní môžu svoje riešenie predložiť na certifikáciu. Zoznam spoločností, ktorým finančná správa udelí certifikát, bude zverejnený.
Podnikatelia, resp. majitelia existujúcich prevádzok sa budú môcť k systému postupne pripájať od 1. apríla 2019 do 1. júla 2019. Podnikatelia, ktorí majú záujem už teraz sa online pripojiť na finančnú správu a zasielať pokladničné doklady, si môžu zriadiť virtuálnu registračnú pokladnicu, ktorá bude automaticky, bez ďalšieho nutného zásahu podnikateľa, spĺňať všetky zákonné podmienky účinné od 1. apríla 2019.
Viac k témam: eKasa, Finančná správa SR
Zdroj: Webnoviny.sk - Finančná správa sa pripravuje na spustenie projektu eKasa, začína s certifikáciou pokladníc © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Kaufland dáva mestám zelenú: Rozhodnite, kde pribudnú nové stromy a kvety
Po uvoľnení pravidiel na Facebooku v USA prudko pribudli vyhrážky politikom
Airbus predstaví nový projekt stíhačky po kolapse francúzsko-nemeckého FCAS-u