Piatok, 5. jún 2026
Mimoriadne správy
- Top foto dňa (5. jún 2026): Svetový deň životného prostredia, nezvestné dievča, Pride a výbuch dronu
- Šéf slovenskej diplomacie Blanár zavítal na Ukrajinu, stretol sa so Sybihom – FOTO
- Putinovi jastrabi prvýkrát hovoria o porážke. V Rusku rastie nervozita z vývoja vojny na Ukrajine
- Zrážka vlaku s kamiónom si vyžiadala zásah hasičov, ohrozených bolo 26 cestujúcich – FOTO
- Moskva a Kyjev si vymenili po 185 vojnových zajatcov
Fico a Saková vycestovali na oficiálnu návštevu do Južnej Kórey, Slovensko chce výrazne posilniť ekonomickú spoluprácu (video)
Webnoviny 27. september 2024 644
27.9.2024 (SITA.sk) - Slovensko by malo výrazne posilniť ekonomickú spoluprácu s Kórejskou republikou. Aj to by mal byť cieľ oficiálnej návštevy predsedu vlády Roberta Fica a ministerky hospodárstva Denisy Sakovej v tejto ázijskej krajine. Konať sa bude už v najbližších dňoch.
Bezproblémové politické vzťahy
Hoci bude hlavnou témou rokovaní jadrová energetika a plány Slovenska postaviť úplne nový jadrový zdroj, stretnutia sa budú venovať aj ekonomike.
„Južná Kórea je krajina, s ktorou máme bezproblémové politické vzťahy. Je to krajina, ktorá je významným investorom na území Slovenskej republiky," vyhlásil premiér.
Memorandum o spolupráci
Počas návštevy by malo byť podpísané memorandum o spolupráci v oblasti nových technológií, vývoja a modernizácií. Aktuálna cesta je podľa Fica potvrdením, že Slovensko robí politiku na všetky štyri svetové strany, že sa neorientuje len na západ a len na krajiny, ktoré sú členmi Európskej únie.
Ako doplnila ministerka Saková, vzájomné dohody by sa mali týkať hlavne prenosu skúseností a inovácií v informačno-komunikačných technológiách, umelej inteligencie a inovácií v oblasti automobilového priemyslu a dopravnej infraštruktúry.
Viac k témam: Ekonomická spolupráca, Ficova vláda 2023 - 2027 (koalícia Smer-SD Hlas-SD SNS), Kórejská republika, Ministerka hospodárstva SR, oficiálna návšteva, Premiér Slovenskej republiky, Spolupráca
Zdroj: SITA.sk - Fico a Saková vycestovali na oficiálnu návštevu do Južnej Kórey, Slovensko chce výrazne posilniť ekonomickú spoluprácu (video) © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Úrad vlády sa pre konsolidáciu sťahuje do nových priestorov, ukončil prenájom v centre Bratislavy
Uskutoční sa 35. ročník podujatia Divadelná Nitra? Organizátori apelujú na kultúrne angažované osobnosti
Dohoda ruží je romantasy plná mágie, intríg a nebezpečných sľubov