Piatok, 23. január 2026
Mimoriadne správy
- Štipendisti z Gazy ďakujú Slovensku za pomoc, pripravujú sa na štúdium na Univerzite Mateja Bela – FOTO
- Čína zaznamenala rekordne nízku pôrodnosť, demografická kríza sa prehlbuje
- Premiér Fico sa stretol s americkým prezidentom, témou bola Ukrajina aj kríza v EÚ – VIDEO, FOTO
- Civilné obete na Ukrajine prudko vzrástli, OSN označila rok 2025 za jeden z najhorších od začiatku vojny
- Vláda Grónska neakceptuje prevzatie ostrova Spojenými štátmi za žiadnych okolností, odkázala Trumpovi
Európska únia sa musí pripraviť na rôzne scenáre, Trump o platnosti ciel dosiaľ nerozhodol
BRUSEL 22. mája (WebNoviny.sk) - Európska únia podľa eurokomisárky pre obchod Cecilie Malmströmovej stále nevie, či americký prezident Donald Trump o dva týždne uvalí clá na dovoz ocele a hliníka z EÚ.
"Zatiaľ v tom nemáme jasno," povedala eurokomisárka v utorok novinárom. Malmströmová však poznamenala, že s americkým ministrom obchodu Wilburom Rossom hovorí niekoľkokrát týždenne.
Odporúčame:
Európska únia žiada trvalú výnimku z amerických ciel, vyhlásil francúzsky prezident Macron
Americký prezident v marci rozhodol o zavedení 25-percentného cla na dovoz ocele a 10-percentného cla na import hliníka. Európskej únii poskytol dočasnú výnimku z týchto ciel do 1. júna.
"Nemyslím si, že tieto výnimky budú predĺžené, čiže sa nejako rozhodne a my sa musíme pripraviť na rôzne scenáre," uviedla Malmströmová.
Viac k témam: clo, Donald Trump, Európska únia, hliník, oceľ
Zdroj: Webnoviny.sk - Európska únia sa musí pripraviť na rôzne scenáre, Trump o platnosti ciel dosiaľ nerozhodol © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Cesta umelca je kniha, ktorá prebúdza tvorivosť aj tam, kde by ste ju nečakali
dm spravila unikátny prieskum medzi Slovákmi: Ako sa staráme o naše zdravie a krásu?
USA porušujú medzinárodný poriadok a ohrozujú suverenitu Dánska, tvrdí Korčok – VIDEO