Streda, 22. júl 2026
Mimoriadne správy
- Spojené štáty s Iránom ešte ani zďaleka neskončili, pohrozil Trump
- Microsoft vloží miliardy do partnerstva s Mistralom, chce posilniť európsku AI infraštruktúru
- Brusel zrušil grant pre Benátske bienále, argumentuje návratom Ruska na prestížnu výstavu
- Španielska vláda chce zakázať fajčenie na terasách, plážach aj v parkoch
- Maďarská prokuratúra údajne prejavila záujem o servery Orbánovej strany Fidesz
Európska únia predĺžila platnosť sankcií voči Rusku, dôvodom je podkopávanie nezávislosti Ukrajiny
Webnoviny 12. september 2019 797
12.9.2019 (Webnoviny.sk) - Európska únia predlžuje platnosť sankcií voči viacerým ruským predstaviteľom, firmám a organizáciám, ktorým dáva za vinu podkopávanie suverenity a nezávislosti Ukrajiny.
Platnosť zmrazenia majetku a zákazu cestovania do EÚ týkajúceho sa 170 jednotlivcov a 44 právnických osôb sa predĺži o šesť mesiacov do 15. marca 2020, uviedla EÚ.
Európska únia uvalila sériu sankcií voči Rusku a separatistom na východe Ukrajiny po tom, ako Moskva v roku 2014 anektovala polostrov Krym. Únia uviedla, že niektoré opatrenia by sa mohli zrušiť, ak by Rusko rešpektovalo ukrajinskú mierovú dohodu, ktorá sa uzavrela v roku 2015.
Viac k témam: Krym, sankcie proti Rusku, Ukrajina
Zdroj: Webnoviny.sk - Európska únia predĺžila platnosť sankcií voči Rusku, dôvodom je podkopávanie nezávislosti Ukrajiny © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Nie Holandsko ani Dánsko. Najviac bicyklov v Európe vyrábajú úplne iné krajiny
Ruské rakety zasiahli Kyjev, po ukrajinských útokoch na Rusko sú hlásené ďalšie obete
Kubánsky disident Luis Manuel Otero Alcántara odišiel po odpykaní si trestu do exilu v USA