Piatok, 13. marec 2026
Mimoriadne správy
- Vývoj situácie v Iráne má rôzne scenáre, politológ hovorí o bezpečnostných aj ekonomických rizikách pre Európu
- Irán 48 hodín po útoku. Režim na kolenách, ale svet je bližšie k vojne než k mieru? – FOTO
- Námestník iránskeho ministra zahraničných vecí čelí žalobe pre účasť na zločinoch proti ľudskosti
- Prezident Pellegrini rokoval v Indii s premiérom Módím, Slovensko chce s krajinou posilniť spoluprácu – VIDEO, FOTO
- Blanár zastupoval Fica na prvom zasadnutí Trumpovej Rady mieru, Slovensko bolo v úlohe pozorovateľa – FOTO
BRUSEL 28. júna (WebNoviny.sk) - Európska únia v stredu oficiálne predĺžila hospodárske sankcie proti Rusku o ďalších šesť mesiacov. Rada Európskej únie rozhodnutie prijala na základe súhlasu všetkých 28 členských štátov. O predĺžení sankcií do 31. januára 2018 únia rozhodla minulý týždeň s tým, že Moskva nevynaložila dostatočné úsilie pri plnení dohôd z Minska o ukončení konfliktu na Ukrajine.
Opatrenia únia pôvodne zaviedla v lete 2014 na obdobie jedného roka v reakcii na konanie Ruska destabilizujúce situáciu na Ukrajine. Sankcie, ktoré únia opakovane predlžovala, sa zameriavajú na sektor financií, energetiky a obrany, ako aj na tovary s dvojakým použitím.
Okrem uvedených hospodárskych sankcií tiež platí viacero opatrení EÚ súvisiacich s krízou na Ukrajine. Medzi nimi sú cielené reštriktívne opatrenia, najmä zákaz vydávania víz a zmrazenie aktív, ktorý sa týka 150 osôb a 37 subjektov. Osobitnému sankčnému režimu podliehajú aj polostrov Krym a mesto Sevastopol, ktorých anexiu Ruskom EÚ neuznáva.
Viac k témam: Európska únia, Rusko, sankcie proti Rusku
Zdroj: Webnoviny.sk - Európska únia predĺžila hospodárske sankcie proti Rusku © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Ako turistika pomáha Vášmu zdraviu Utorok, 19:14 Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Minister Drucker stiahol koncept oddlženia zdravotníckych zariadení, chce ešte diskutovaťNasledujúci článok
Novým šéfom regulačného úradu sa zrejme stane exminister Jahnátek
Netvor a ja je temná romantasy, kde sa spravodlivosť mení na zbraň
Zlatá vstupenka do raja… alebo do pasce? Najväčšia hra miliardárky