Pondelok, 8. jún 2026
Mimoriadne správy
- Fínsky súd poslal podnikateľa do väzenia za obchodovanie s thajskými zberačmi bobúľ
- Maďarský protikorupčný úrad žiada vyšetrovanie Orbánovej éry pre miliardové podvody
- Londýn chce prinútiť technologické firmy blokovať nahé fotografie detí
- Zelenskyj potvrdil návštevu Abramoviča v Kyjeve. Putinovi cez neho odkázal, že Ukrajina sa nevzdá Donbasu
- Francúzske stíhačky NATO zostrelili nad Lotyšskom bezpilotné lietadlo
Euro posilnilo voči doláru, pomohlo mu zostavenie vlády v Taliansku
Webnoviny 4. jún 2018 610
NEW YORK 4. júna (WebNoviny.sk) - Euro v úvode pondelkového obchodovania oproti doláru posilnilo. Moci v Taliansku sa síce v piatok ujali populisti, ale zostavenie vlády na poslednú chvíľu odstránilo obavy z referenda, ktoré by prípadne viedlo k odchodu krajiny z eurozóny.
Odporúčame:
Ľahká americká ropa oslabila 1,7 percenta, ropa Brent zdražela
Spoločná európska mena posilnila na 1,1728 USD/EUR z piatkovej uzatváracej úrovne 1,1662 USD/EUR. Kurz dolára voči japonskému jenu stagnoval na hodnote 109,52 JPY/USD.
Viac k témam: svetové devízové trhy
Zdroj: Webnoviny.sk - Euro posilnilo voči doláru, pomohlo mu zostavenie vlády v Taliansku © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Úrad vlády sa pre konsolidáciu sťahuje do nových priestorov, ukončil prenájom v centre Bratislavy
Uskutoční sa 35. ročník podujatia Divadelná Nitra? Organizátori apelujú na kultúrne angažované osobnosti
Bratislavské mestské kúpaliská otvárajú letnú sezónu, návštevníkov čakajú aj výhodnejšie online vstupenky