Utorok, 28. júl 2026
Mimoriadne správy
- Londýn posiela Kyjevu technológiu Stone Cloak, má ochrániť drony pred Ruskom
- Pri americkom konzuláte v kanadskom Toronte sa opäť strieľalo, nikto neutrpel zranenia
- Zomrel Milan Knížák, výrazná osobnosť českého umenia a bývalý riaditeľ Národnej galérie
- Obeťou útoku na berlínskom festivale Pride bola poľská občianka
- Top foto dňa (27. júl 2026): Bilboard Trumpa, lesný požiar, prezident SR v Číne a dievča na hojdačke
Elektromobily sú opäť v zornom poli automobilového priemyslu
Webnoviny 29. január 2017 838
Polovica manažérov automobilového priemyslu považuje elektromobily za súčasný hlavný trend v tomto priemysle.BRATISLAVA 29. januára (WebNoviny.sk) - Do popredia záujmu top manažérov automobilového priemyslu sa vrátili elektromobily. Polovica manažérov automobilového priemyslu očakáva, že v roku 2025 už spotrebitelia nebudú mať potrebu vlastniť automobil. Vyplýva to z výsledkov osemnásteho ročníka prieskumu KPMG Global Automotive Executive Survey. V tomto roku sa prieskumu zúčastnilo viac ako 950 manažérov z 42 krajín z celého sveta.
Ako ďalej z prieskumu vyplýva, polovica respondentov považuje elektromobily za súčasný hlavný trend v autopriemysle. Okrem toho si osem z desiatich opýtaných myslí, že v elektromobilite budú prelomové práve elektromobily s palivovými článkami. Top manažéri, ktorí pôsobia vo východnej Európe, zdieľajú podobný názor. Elektromobily s palivovými článkami ako top trend označila viac ako tretina opýtaných. Podľa KPMG to znamená posun z minuloročného siedmeho miesta na vrchol rebríčka hlavných trendov v regióne.
"I keď top manažéri vo svete pokladajú elektromobily za trend, zatiaľ nie je vytvorená dostatočná infraštruktúra na to, aby o ne zákazníci prejavili masovejší záujem. Základnou výzvou je dobíjanie batérie, ktoré trvá neporovnateľne dlhšie ako naplniť palivovú nádrž," skonštatoval predseda Rady partnerov KPMG na Slovensku Ľuboš Vančo.
Viac ako polovica, konkrétne 53 percent, najvyššie postavených manažérov v autopriemysle sa pre KPMG vyjadrila, že dieselové motory sú z dôvodu ich vplyvu na životné prostredie dlhodobo neudržateľné. Respondenti v regióne východnej Európy sa však s týmto názorom stotožnili iba čiastočne.
Koniec dieselových motorov predpovedalo iba 30 percent opýtaných. Šéfovia automobiliek sa tiež domnievajú, že budúcnosť majú tie spoločnosti, ktoré budú zákazníkom ponúkať služby mobility a dokonca odhadujú, že 50 percent zákazníkov v budúcnosti nebude chcieť auto vlastniť.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Jahnátek: Vyššie ceny energií sa týkajú len malej skupinyNasledujúci článok
Lekári klamali poisťovni, Dôvera overuje výpovede pacientov
Lesný požiar v Škótsku si vyžiadal evakuácie. Situácia zostáva kritická
Lesné požiare pustošia Francúzsko aj Španielsko, evakuovali už viac než 250-tisíc ľudí – FOTO
Pride v Berlíne poznačila krvavá tragédia, útok si vyžiadal jednu obeť a desiatky zasiahnutých – FOTO