Štvrtok, 23. júl 2026
Mimoriadne správy
- Pri Moskve sa zrútila najmodernejšia ruská stíhačka Su-57, pilot sa katapultoval
- Útok nožom v Nemecku neprežil zamestnanec banky, páchateľa po rukojemníckej dráme zadržali
- Odvolaný ukrajinský minister obrany odmietol Zelenského ponuky, žiada návrat do funkcie
- Trump pohrozil Iránu tvrdou vojenskou odvetou za ďalšie útoky Húsíov na lode
- Zlatník zastrelil dvoch lupičov a skončil vo väzení. Prípad zjednotil taliansku krajnú pravicu
Donald Trump hrozí dodatočnými clami, pokiaľ sa s ním na summite G20 nestretne čínsky prezident
Webnoviny 10. jún 2019 658
WASHINGTON 10. júna (WebNoviny.sk) - Americký prezident Donald Trump uviedol, že ak sa s ním čínsky prezident Si Ťin-pching tento mesiac nestretne na nadchádzajúcom summite organizácie G20 v japonskom meste Osaka, dodatočné clá na čínske tovary nadobudnú platnosť.
Šéf Bieleho domu však vyjadril očakávanie, že Si Ťin-pching sa na summite zúčastní. Uplatnením dodatočných ciel prezident USA pohrozil v pondelkovom telefonickom rozhovore pre televíziu CNBC.
Zdalo sa však, že Trump interview chcel využiť na odpoveď Americkej obchodnej komore, ktorá ho kritizovala pre využitie hrozby zavedenia ciel voči Mexiku, aby túto krajinu donútil robiť viac v záujme zastavenia prúdu migrantov cez južné hranice USA. Trump vyhlásil, že komora má nesprávne priority. "Musia začať reprezentovať Spojené štáty americké, nielen firmy, ktoré sú členmi Americkej obchodnej komory," povedal.
Viac k témam: Čína, clá USA
Zdroj: Webnoviny.sk - Donald Trump hrozí dodatočnými clami, pokiaľ sa s ním na summite G20 nestretne čínsky prezident © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Ako predísť pľuzgierom a odreninám pri dlhých behoch
Maďarské jazero vysychá, turisti miznú. Vedci varujú pred klimatickou krízou aj zlým hospodárením s vodou
Microsoft vloží miliardy do partnerstva s Mistralom, chce posilniť európsku AI infraštruktúru