Streda, 17. december 2025
Mimoriadne správy
- Streľba na Bondi Beach zasiahla aj exprezidentku Čaputovú, obeťou útoku v Sydney bola jej blízka priateľka
- Zelenskyj dúfa v podporu Američanov, podľa neho je najspravodlivejšou možnosťou „ostať tam, kde sme“
- Maďarsko sa nezrútilo po roku 1989. Ono už desaťročia stálo na umelých nohách, tvrdí psychiater Hunčík
- Rusko musí byť pod tlakom USA, aby pristúpil na kompromis, tvrdí Zelenskyj
- Španielska polícia rozbila gang pašujúci hašiš vrtuľníkmi z Maroka
BRATISLAVA 2. februára (WebNoviny.sk) - Dolár v piatok posilňoval voči japonskému jenu aj euru. Menu podporila správa, že najväčšia svetová ekonomika v januári vytvorila 200 tis. nových pracovných miest, keď mzdy rástli najrýchlejším tempom za vyše osem rokov.
To signalizuje, že najväčšia svetová ekonomika sa aj v deviatom roku expanzie opiera o silné základy, k čomu okrem globálneho rastu prispievajú aj silné výdavky spotrebiteľov na domácom trhu, uviedla agentúra AP.
Odporúčame:
Euro voči doláru ešte posilnilo, dostáva sa na hodnoty spred troch rokov
Dolár voči jenu posilnil na 110,30 JPY/USD zo štvrtkového záveru 109,42 JPY/USD. Spoločná európska mena oproti doláru oslabila na 1,2456 USD/EUR z úrovne 1,2502 USD/EUR.
Viac k témam: dolár, euro, jen
Zdroj: Webnoviny.sk - Dolár v piatok posilnil vďaka správe o nových pracovných miestach © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Izrael oznámil zabitie vedúceho zbrojárskeho predstaviteľa Hamasu v Pásme Gazy
Desiatky tisíc Maďarov protestovali v Budapešti, žiadali odstúpenie Orbána pre prípady zneužívania detí – FOTO
Streľba na pláži Bondi v Sydney si vyžiadala desať mŕtvych – VIDEO, FOTO