Štvrtok, 23. júl 2026
Mimoriadne správy
- Odvolaný ukrajinský minister obrany odmietol Zelenského ponuky, žiada návrat do funkcie
- Trump pohrozil Iránu tvrdou vojenskou odvetou za ďalšie útoky Húsíov na lode
- Zlatník zastrelil dvoch lupičov a skončil vo väzení. Prípad zjednotil taliansku krajnú pravicu
- Top foto dňa (23. júl 2026): Počasie vo svete, skládka v pásme Gazy a predpremiéra Comic-Con International
- Kolabuje námorná preprava? K blokáde Hormuzu a Húsíom v Červenom mori sa pridávajú obmedzenia v čiernomorských prístavoch
Dolár stúpol voči euru, ale oslabil oproti jenu
Webnoviny 22. február 2017 680
Američania v januári napriek rastu úrokov pri hypotekárnych úveroch nakupovali staršie domy najrýchlejším tempom od roku 2007.
NEW YORK 22. februára (WebNoviny.sk) - Dolár v stredu stúpol oproti spoločnej európskej mene.Pozitívnou správou z ekonomiky USA bolo to, že Američania v januári napriek rastu úrokov pri hypotekárnych úveroch nakupovali staršie domy najrýchlejším tempom od roku 2007. Predaj starších domov v USA minulý mesiac posilnil o 3,3 percenta, informovalo americké Národné združenie obchodníkov s nehnuteľnosťami (NAR).
Dolár oproti euru posilnil na 1,0512 USD/EUR z utorkovej uzatváracej úrovne 1,0547 USD/EUR. Americká mena však oslabila voči japonskému jenu, a to na 113,15 JPY/USD z hodnoty 113,58 JPY/USD.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Obchodujete s cudzími menami? Pozor na riziká a stratyNasledujúci článok
Skupina VÚB ukončila rok 2016 so skvelým obchodným výsledkom
Ako predísť pľuzgierom a odreninám pri dlhých behoch
Top foto dňa (20. júl 2026): Oslavy vížazstva MS vo futbale a počasie vo svete
Microsoft vloží miliardy do partnerstva s Mistralom, chce posilniť európsku AI infraštruktúru