Sobota, 14. marec 2026
Mimoriadne správy
- Protesty na Kube eskalujú, demonštranti vyrabovali kanceláriu komunistickej strany
- Španielska vicepremiérka kritizuje Úniu za slabú reakciu na Irán, nemala by byť rukojemníkom Trumpa
- Pripravuje sa Peking na vojenskú operáciu? Tisíce čínskych rybárskych lodí sa zhromažďovali na mori
- Európska únia predĺžila sankcie voči Rusku, Slovensko napokon upustilo od svojich námietok
- Desiatky múzeí a historických pamiatok boli počas útoku na Irán poškodené, UNESCO neskrýva obavy
NEW YORK 13. novembra (WebNoviny.sk) - Dolár v úvode utorkového obchodovania posilnil oproti jenu, ale oslabil voči euru. Oproti japonskej mene dolár stúpol na 113,95 JPY/USD z úrovne 113,86 JPY/USD.
Spoločná európska mena najprv klesla až na 1,121 USD/EUR po tom, ako hlavný ekonóm Európskej centrálnej banky (ECB) Peter Praet uviedol, že eurozóna stále potrebuje významný stimul zo strany menovej politiky. Neskôr sa však euro zotavilo na 1,1272 USD/EUR, čiže stúplo oproti pondelkovej uzatváracej úrovni 1,1240 USD/EUR.
Viac k témam: dolár, euro, jen
Zdroj: Webnoviny.sk - Dolár posilnil oproti jenu, voči euru si však pohoršil © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Ľudskoprávna koalícia upozornila na zhoršenú situáciu v oblasti ochrany ľudských práv, o problémoch informovala výbor OSN
Ozbrojené sily SR upozorňujú na plánovaný let nadzvukovou rýchlosťou s možnosťou vzniku rázovej vlny
Slovensko ukončilo sériu repatriačných letov z Blízkeho východu, 17 špeciálov priviezlo domov stovky ľudí – FOTO