Sobota, 14. marec 2026
Mimoriadne správy
- Severná Kórea odpálila sériu rakiet. Juhokórejská armáda hlási približne desať balistických striel
- Vývoj situácie v Iráne má rôzne scenáre, politológ hovorí o bezpečnostných aj ekonomických rizikách pre Európu
- Irán 48 hodín po útoku. Režim na kolenách, ale svet je bližšie k vojne než k mieru? – FOTO
- Námestník iránskeho ministra zahraničných vecí čelí žalobe pre účasť na zločinoch proti ľudskosti
- Prezident Pellegrini rokoval v Indii s premiérom Módím, Slovensko chce s krajinou posilniť spoluprácu – VIDEO, FOTO
Dolár oslabil oproti jenu z obáv pred obchodným konfliktom, voči euru si však polepšil
NEW YORK 27. júna (WebNoviny.sk) - Dolár v úvode stredajšieho obchodovania klesol oproti jenu, keďže pretrvávali obavy z obchodných konfliktov. Okrem toho objednávky amerických priemyselných tovarov dlhodobej spotreby v máji už druhý mesiac v rade oslabili.
Odporúčame:
Ľahká americká ropa si pripísala 3,6 percenta, zdražela aj ropa Brent
Oproti japonskému jenu si dolár pohoršil na 109,93 JPY/USD z utorkovej hodnoty 110,03 JPY/USD. Spoločná európska mena však voči doláru oslabila na 1,1623 USD/EUR z úrovne 1,1646 USD/EUR.
Viac k témam: svetové devízové trhy
Zdroj: Webnoviny.sk - Dolár oslabil oproti jenu z obáv pred obchodným konfliktom, voči euru si však polepšil © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Záujem o dlhopisy rastieNasledujúci článok
Ryanair spojí Bratislavu s tureckým letoviskom Dalaman
Blahov spor s Esetom bude musieť mestský súd rozhodnúť znovu, Krajský súd nesprávny rozsudok zrušil
Šutaj Eštok sa zbavil 146 upratovačiek. Policajní odborári nesúhlasia, podľa PS ide o kšeft za 11 miliónov eur – VIDEO
Medzinárodne hľadaný muž skončil v rukách polície. Zadržali ho v Dunajskej Strede na základe európskeho zatykača – FOTO