Pondelok, 8. december 2025
Mimoriadne správy

Dolár oslabil oproti japonskému jenu, zvyšujú sa dohady o novom šéfovi FeD

 Webnoviny   4. október 2017  212  
Dolár oslabil oproti japonskému jenu, zvyšujú sa dohady o novom šéfovi FeD

NEW YORK 4. októbra (WebNoviny.sk) - Dolár v stredu oslabil voči jenu, keďže sa zvyšujú dohady o tom, kto bude nasledujúcim šéfom amerického Federálneho rezervného systému (Fed) po skončení funkčného obdobia Janet Yellenovej.

Odporúčame:
Euro oslabilo, investori hodnotili referendum v Katalánsku

Za Yellenovej a jej predchodcu Bena Bernankeho Fed poskytol ekonomike bezprecedentné množstvo stimulov. Centrálna banka USA teraz tieto stimuly pomaly sťahuje a investori sú zvedaví, či budúci šéf Fed-u nebude v rámci týchto krokov agresívnejší.

Dolár oproti japonskému jenu oslabil na 112,84 JPY/USD z utorkovej uzatváracej úrovne 112,90 JPY/USD. Spoločná európska mena si však voči doláru pohoršila na 1,1750 USD/EUR z hodnoty 1,1752 USD/EUR.



Viac k témam: svetové devízové trhy
Zdroj: Webnoviny.sk - Dolár oslabil oproti japonskému jenu, zvyšujú sa dohady o novom šéfovi FeD © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.