Utorok, 28. júl 2026
Mimoriadne správy
- Londýn posiela Kyjevu technológiu Stone Cloak, má ochrániť drony pred Ruskom
- Pri americkom konzuláte v kanadskom Toronte sa opäť strieľalo, nikto neutrpel zranenia
- Zomrel Milan Knížák, výrazná osobnosť českého umenia a bývalý riaditeľ Národnej galérie
- Obeťou útoku na berlínskom festivale Pride bola poľská občianka
- Top foto dňa (27. júl 2026): Bilboard Trumpa, lesný požiar, prezident SR v Číne a dievča na hojdačke
Dôchodcovia rozbiehajú petíciu, okrem iného chcú mimoriadnu valorizáciu aj 14. penziu
Webnoviny 29. júl 2022 689
29.7.2022 (Webnoviny.sk) - Jednota dôchodcov Slovenska (JDS) začína zbierať podpisy pod petíciu s viacerými požiadavkami na pomoc seniorom.
JDS požaduje mimoriadnu valorizáciu dôchodkov o osem percent do konca tohto roku, výplatu 14. dôchodku v novembri 2022, zvýšenie štátneho príspevku na rehabilitačno-liečebné pobyty pre seniorov z 50 na 100 eur či nulové doplatky nielen pre najlacnejšie generiká, ale na všetky lieky pre všetkých seniorov. Na tlačovej konferencii o tom informoval predseda JDS Michal Kotian.
JDS chce, aby sa už septembrové rokovanie parlamentu venovalo týmto otázkam. „Verím tomu, že do konca augusta nazbierame tieto podpisy, aby sme ich k septembru mohli odovzdať v Národnej rade SR, aby vedeli, čo vlastne chcú dôchodcovia, čím sa majú zaoberať, aby sa koalícia nezaoberala len problémami v koalícii, ale aj problémami ľudí, ktorí tu žijú," povedal Kotian.
Ako odznelo na tlačovej konferencii, viac ako 140-tisíc dôchodcov je pod hranicou chudoby, ktorú deklaruje štát.
Viac k témam: 14. dôchodok, Dôchodcovia, Petícia, Valorizácia dôchodkov
Zdroj: Webnoviny.sk - Dôchodcovia rozbiehajú petíciu, okrem iného chcú mimoriadnu valorizáciu aj 14. penziu © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Lesný požiar v Škótsku si vyžiadal evakuácie. Situácia zostáva kritická
Lesné požiare pustošia Francúzsko aj Španielsko, evakuovali už viac než 250-tisíc ľudí – FOTO
Starostka Rotterdamu prekonala strach z výšok. Po vyššej volebnej účasti zlanila z ikonickej veže