Piatok, 5. december 2025
Mimoriadne správy
- Blanár rokoval so zástupcami Gruzínska a Kirgizska, cieľom je prehĺbenie hospodárskej spolupráce – VIDEO, FOTO
- Slovensko je pripravené Ukrajine opäť poskytnúť pomoc, Blanár v rámci zasadnutia NATO rokoval aj s Landauom – FOTO
- Ruskí vojaci podľa Ukrajiny uviazli v pouličných bojoch o Pokrovsk
- V českom mestečku zo školy evakuovali 450 ľudí pre obavy z výbuchu
- Nemecko rozprestiera Európsky nebeský štít
Danka si už podali aj domáci obchodníci, dodatočné odvody pre obchodné reťazce farmárom nepomôžu
BRATISLAVA 27. júna (WebNoviny.sk) - Prípadný dodatočný odvod pre obchodné reťazce sa nepozdáva ani zástupcom slovenských obchodníkov.
Nie najšťastnejšie riešenie
Po tom, čo tento týždeň skritizovali víkendové vyjadrenia predsedu SNS a Národnej rady SR Andreja Danka predstavitelia prevažne zahraničných obchodných sietí združených v Slovenskej asociácii moderného obchodu (SAMO), sa k nim v stredu pridal aj Martin Katriak, prezident Zväzu obchodu SR, ktorý zase združuje domácich obchodníkov.
Odporúčame:
Danko znevažuje spoluprácu ministerstva s reťazcami, reagujú obchodníci na jeho vyjadrenia
„Ak také riešenie bude prijaté, berieme ho ako nie šťastné riešenie a rozhodne nepomôže poľnohospodárom. Poľnohospodárom by pomohlo niečo iné, ale rozhodne nie dodatočné odvody pre obchodníkov,“ povedal na stredajšej tlačovej konferencii Katriak.
Znevažovanie spolupráce
SAMO už v pondelok uviedla, že víkendové vyjadrenia Andreja Danka v diskusnej relácii TA3 V politike považuje za znevažovanie úspešnej spolupráce rezortu pôdohospodárstva a obchodných reťazcov na podpore slovenských dodávateľov. Predseda parlamentu totiž avizoval vojnu obchodným reťazcom pre nízke zastúpenie slovenských výrobkov na pultoch ich predajní.
Odporúčame:
Danko chváli Pellegriniho prístup k nákupu stíhačiek a tvrdí, že mu je jedno, čo sa kúpi
Ak sa situácia podľa neho nezmení, v hre bude aj osobitný odvod pre obchodné reťazce. Financie z neho by potom mali smerovať na podporu potravinárov a poľnohospodárov.
Viac k témam: Andrej Danko, farmári, Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR, obchodné reťazce, odvody, poľnohospodárstvo, potravinársky priemysel, SNS Slovenská národná strana, Zväz obchodu SR
Zdroj: Webnoviny.sk - Danka si už podali aj domáci obchodníci, dodatočné odvody pre obchodné reťazce farmárom nepomôžu © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Putin: Ak Európa chce vojnu s Ruskom, my sme pripravení Utorok, 17:25
Okamurovi pred domom opäť viala ukrajinská vlajka Utorok, 20:16 Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Trumpove diskriminačné clá nemôžu podľa Medvedeva ostať bez odvety, Rusko chystá protiúderNasledujúci článok
Záujem o dlhopisy rastie
Ruskí vojaci podľa Ukrajiny uviazli v pouličných bojoch o Pokrovsk