Utorok, 27. január 2026
Mimoriadne správy
- Generál Zmeko sa v Bruseli rozlúčil s funkciou, NATO diskutovalo o bezpečnosti Ukrajiny
- Štipendisti z Gazy ďakujú Slovensku za pomoc, pripravujú sa na štúdium na Univerzite Mateja Bela – FOTO
- Čína zaznamenala rekordne nízku pôrodnosť, demografická kríza sa prehlbuje
- Premiér Fico sa stretol s americkým prezidentom, témou bola Ukrajina aj kríza v EÚ – VIDEO, FOTO
- Civilné obete na Ukrajine prudko vzrástli, OSN označila rok 2025 za jeden z najhorších od začiatku vojny
Cyprus láka na dovolenku. Ak v krajine ochoriete na Covid-19, uhradia vám náklady za pobyt a lieky
27.5.2020 (Webnoviny.sk) - Cyprus sľubuje, že uhradí náklady za pobyt pre každého, u koho sa zistí koronavírus počas dovolenky v krajine. Cyperská vláda uviedla, že zaplatí ubytovanie, stravu, nápoje a lieky pre pacientov s Covid-19 a ich rodiny.
Pacienti budú musieť uhradiť iba taxi na letisko a let domov. Pre pozitívne testovaných zahraničných turistov bude vyčlenená nemocnica so 100 lôžkami a hotel s 500 izbami bude slúžiť na karanténu rodinných príslušníkov pacientov a ostatných blízkych kontaktov.
Viac o téme: Koronavírus
Cyprus sa k tomu zaviazal v liste vládam, leteckým firmám a cestovným kanceláriám. List načrtol striktné zdravotné a hygienické pravidlá, ktoré krajina prijíma, aby prilákala turistov. Sektor turizmu priamo tvorí 13 percent cyperskej ekonomiky.
Krajina však predpokladá, že zo zvyčajných ročných príjmov z turizmu v sume 2,6 mld. eur v tomto roku stratí až 70 percent. V krajine je v pomere k počtu obyvateľov jeden z najnižších výskytov koronavírusu v Európe. Cyprus otestoval viac ako 10 percent populácie.
Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu
Viac k témam: dovolenka, Ekonomické dopady koronavírusu, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk - Cyprus láka na dovolenku. Ak v krajine ochoriete na Covid-19, uhradia vám náklady za pobyt a lieky © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
V troch okresoch dokončili rekordný počet bytov, prevládala najmä výstavba v rodinných domochNasledujúci článok
Niektorí nezamestnaní budú pre koronakrízu poberať dávku o mesiac dlhšie
Vážna dopravná nehoda na východe Slovenska, medzi zranenými je aj dieťa – FOTO
Kto hovorí o neutralite je hazardér a samovrah, Fico podľa Karasa hazarduje aj so slovenskou štátnosťou
Bytov je málo a sú drahé, Winkler predstavil plán výstavby mestských bytov pre sociálne slabších – VIDEO