Pondelok, 8. december 2025
Mimoriadne správy
- Obrovská vlna na ostrove Tenerife zabila dvoch slovenských občanov, tretí je zranený
- The Mirror: Na Ukrajine bolo pravdepodobne zabitých už viac ako pol milióna Rusov
- Nemci odrádzajú svojich občanov od vianočných trhov v Prahe. Číha tam smrteľné nebezpečenstvo, tvrdia
- Seniorka za volantom riešila padajúce veci v aute, skončila v rybníku
- Na ruské mesto Belgorod spadla ruská letecká bomba
Čína sa pripravuje na obchodné rokovania s USA, niektoré americké chemikálie oslobodila od ciel
11.9.2019 (Webnoviny.sk) - Niektoré priemyselné chemikálie dovážané z USA nebudú podliehať novým čínskym clám. Oznámilo to v stredu čínske ministerstvo financií.
Clá na americkú sóju, bravčové mäso a stovky ďalších produktov v rozsahu do 25 % zostávajú v platnosti. Správa prichádza v čase, kedy sa Peking a Washington pripravujú na nové obchodné rokovania. Tie sa majú uskutočniť budúci mesiac vo Washingtone.
USA a Čína od minulého roka vedú obchodnú vojnu, v rámci ktorej na seba obe krajiny uvaľujú nové clá. Washington sa snaží Peking dotlačiť k zmene obchodných praktík, ktoré majú poškodzovať americké podniky, ako aj k zníženiu deficitu USA v obchode s Čínou.
Viac k témam: chemikálie, clá, obchodná vojna, Spojené štáty americké
Zdroj: Webnoviny.sk - Čína sa pripravuje na obchodné rokovania s USA, niektoré americké chemikálie oslobodila od ciel © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Kallasová: Washington je stále najväčším spojencom EÚ
Najvyšší súd prejedná odvolanie prokurátora vo veci Kádára zo skupiny sátorovcov
Časť armády v Benine tvrdí, že zosadila prezidenta, jeho okruh to popiera