Utorok, 20. január 2026
Mimoriadne správy
- Čína zaznamenala rekordne nízku pôrodnosť, demografická kríza sa prehlbuje
- Premiér Fico sa stretol s americkým prezidentom, témou bola Ukrajina aj kríza v EÚ – VIDEO, FOTO
- Civilné obete na Ukrajine prudko vzrástli, OSN označila rok 2025 za jeden z najhorších od začiatku vojny
- Vláda Grónska neakceptuje prevzatie ostrova Spojenými štátmi za žiadnych okolností, odkázala Trumpovi
- Trump vyzval Kubu na dohodu, kým nebude neskoro. Rubio by vraj mohol byť prezidentom
4.2.2025 (SITA.sk) - Čína v utorok oznámila, že zavedie clá vo výške 15 percent na dovoz uhlia a skvapalneného zemného plynu zo Spojených štátov amerických po tom, ako Washington uvalil desaťpercentné clá na čínsky tovar.
Čínske ministerstvo financií zároveň uviedlo, že uplatní 10-percentné clá na dovoz americkej ropy, poľnohospodárskych strojov, malých nákladných automobilov a športových áut s motormi s veľkým objemom. Nové clá sú reakciou na „jednostranné zvýšenie ciel" zo strany Spojených štátov, ktoré Washington ohlásil cez víkend, uviedol Peking.
Čína dodala, že nové americké clá „vážne porušujú pravidlá Svetovej obchodnej organizácie ... a narúšajú normálnu hospodársku a obchodnú spoluprácu medzi Čínou a Spojenými štátmi“. Čínske clá vstúpia do platnosti v pondelok, uviedlo ministerstvo financií.
Viac k témam: americké clá, čínske clá, Zemný plyn
Zdroj: SITA.sk - Čína ohlásila clá na americké uhlie, skvapalnený plyn, ropu a vozidlá © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Civilné obete na Ukrajine prudko vzrástli, OSN označila rok 2025 za jeden z najhorších od začiatku vojny
Konsolidácia je tak smutný príbeh, že tu už strácam svoj zmysel pre humor, tvrdí expremiérka Radičová – VIDEO
Pod Spišským hradom otvorili unikátny športový areál, Nordpark v Žehre spája pohyb a históriu