Pondelok, 8. december 2025
Mimoriadne správy
- The Mirror: Na Ukrajine bolo pravdepodobne zabitých už viac ako pol milióna Rusov
- Nemci odrádzajú svojich občanov od vianočných trhov v Prahe. Číha tam smrteľné nebezpečenstvo, tvrdia
- Seniorka za volantom riešila padajúce veci v aute, skončila v rybníku
- Na ruské mesto Belgorod spadla ruská letecká bomba
- Rusko na Ukrajine za uplynulý týždeň stratilo viac ako 10-tisíc vojakov
Čína je terčom špeciálneho monitorovania, USA ich však neoznačili za „menového manipulátora“
BRATISLAVA 18. októbra (WebNoviny.sk) - Spojené štáty americké sa opäť rozhodli, že Čínu neoznačia za „menového manipulátora“. Oznámil to v stredu minister financií Steven Mnuchin. Čína a ďalších päť krajín sú však terčom špeciálneho monitorovania, pretože podľa americkej vlády ich praktiky zhoršujú obchodný deficit USA.
Politika Číny je naďalej zdrojom „osobitného znepokojenia“, uvádza sa v správe, ktorú ministerstvo zverejňuje každý polrok. Na zozname monitorovaných krajín sú aj Japonsko, Južná Kórea, India, Nemecko a Švajčiarsko, informuje ďalej portál bbc.com.
Nedostatok transparentnosti a nedávne oslabenie čínskeho jüanu predstavujú vážnu výzvu úsiliu o „vyrovnanejší obchod“, tvrdí ministerstvo, podľa ktorého sa ale nenašli dôkazy o priamych intervenciách Pekingu v prospech oslabenia kurzu meny.
Prezident Donald Trump v minulosti opakovane obviňoval Čínu, že jüan umelo udržiava na nízkej úrovni, aby tak posilnila konkurencieschopnosť svojich exportérov.
Viac k témam: Donald Trump, obchod, Steven Mnuchin
Zdroj: Webnoviny.sk - Čína je terčom špeciálneho monitorovania, USA ich však neoznačili za „menového manipulátora“ © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Milenka. Silný, bolestne krásny román o láske, vine a žene, ktorá milovala zakázaným srdcom
Kallasová: Washington je stále najväčším spojencom EÚ
Slovensko má nový duchovný symbol vo Vatikáne, Pellegrini hovorí o nádeji v čase napätia a neistoty doma aj vo svete – VIDEO, FOTO