Pondelok, 8. december 2025
Mimoriadne správy
- Obrovská vlna na ostrove Tenerife zabila dvoch slovenských občanov, tretí je zranený
- The Mirror: Na Ukrajine bolo pravdepodobne zabitých už viac ako pol milióna Rusov
- Nemci odrádzajú svojich občanov od vianočných trhov v Prahe. Číha tam smrteľné nebezpečenstvo, tvrdia
- Seniorka za volantom riešila padajúce veci v aute, skončila v rybníku
- Na ruské mesto Belgorod spadla ruská letecká bomba
Britskí dovolenkári odkladajú rezervácie na prepravu cez Lamanšský prieliv, môže za to brexit
LONDÝN 5. novembra (WebNoviny.sk) - Britskí dovolenkári odkladajú rezervácie prepravy cez Lamanšský prieliv v budúcom roku pre obavy z následkov brexitu, uviedla lodná prepravná spoločnosť Brittany Ferries. Rezervácie zo strany niektorých pravidelných zákazníkov klesli o 4 až 5 percent, konštatoval francúzsky lodný prepravca.
Nigel Wonnacott zo spoločnosti Brittany Ferries povedal, že klienti majú obavy z vplyvu v takých oblastiach, ako je cestovanie s domácimi zvieratami, zdravotné poistenie a platnosť vodičských preukazov. Informoval o tom portál bbc.com.
Pokles rezervácií ovplyvňuje tok hotovosti Brittany Ferries a vyvoláva obavy, či firma dokáže obsadiť svojich 10 trajektov, konštatoval Nigel Wonnacott.
Spoločnosť Brittany Ferries vznikla v roku 1972 a zabezpečuje lodnú dopravu z Veľkej Británie a Írska do Francúzska a Španielska, pričom Briti navštevujúci Francúzsko a severné Španielsko tvoria 85 percent pasažierov.
Viac k témam: brexit, Lodná doprava
Zdroj: Webnoviny.sk - Britskí dovolenkári odkladajú rezervácie na prepravu cez Lamanšský prieliv, môže za to brexit © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Kallasová: Washington je stále najväčším spojencom EÚ
Najvyšší súd prejedná odvolanie prokurátora vo veci Kádára zo skupiny sátorovcov
Časť armády v Benine tvrdí, že zosadila prezidenta, jeho okruh to popiera