Štvrtok, 22. január 2026
Mimoriadne správy
- Štipendisti z Gazy ďakujú Slovensku za pomoc, pripravujú sa na štúdium na Univerzite Mateja Bela – FOTO
- Čína zaznamenala rekordne nízku pôrodnosť, demografická kríza sa prehlbuje
- Premiér Fico sa stretol s americkým prezidentom, témou bola Ukrajina aj kríza v EÚ – VIDEO, FOTO
- Civilné obete na Ukrajine prudko vzrástli, OSN označila rok 2025 za jeden z najhorších od začiatku vojny
- Vláda Grónska neakceptuje prevzatie ostrova Spojenými štátmi za žiadnych okolností, odkázala Trumpovi
Britské firmy majú problém získať nových zamestnancov, dôvodom aj obavy z imigračných pravidiel
LONDÝN 3. januára (WebNoviny.sk) – Počet britských firiem, ktoré majú ťažkosti pri získavaní nových pracovníkov, podľa prieskumu Britskej obchodnej komory (BCC) stúpol na rekordnú úroveň. Štyri pätiny zamestnávateľov v priemysle a takmer rovnaký podiel v službách uviedli, že majú problémy nájsť vhodných pracovníkov.
Podiel firiem v sektore služieb, ktoré konštatovali, že ich tržby sa zlepšujú, pritom klesol na dvojročné minimum. Podľa generálneho riaditeľa BCC Adama Marshalla tieto zistenia naznačujú, že vláda by mala viac načúvať firmám, keď bude tvoriť svoju migračnú politiku. Informuje o tom portál bbc.com.
"Obavy firiem z nedávneho vládneho náčrtu budúcich imigračných pravidiel sa musia brať vážne," povedal Marshall. Britská obchodná komora ďalej uviedla, že nejasnosť v súvislosti s procesom odchodu krajiny z Európskej únie vedie k stagnácii ekonomického rastu a podnikateľskej dôvery vo Veľkej Británii.
Hlavný ekonóm BCC Suren Thiru uviedol, že Británia čelí "pretrvávajúcej neistote v otázke brexitu". Dodal, že utlmená úroveň výdavkov domácností a zhoršenie toku hotovosti sťažujú rast firiem, osobitne v odvetví služieb. Prieskum BCC pokrýval 6 tis. firiem po celej Británii zamestnávajúcich viac ako milión ľudí.
Viac k témam: Adam Marshall, BCC Britská obchodná komora, brexit, zamestnávateľ
Zdroj: Webnoviny.sk - Britské firmy majú problém získať nových zamestnancov, dôvodom aj obavy z imigračných pravidiel © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Microsoft uzavrel rok 2018 ako najhodnotnejšia americká firma
Cesta umelca je kniha, ktorá prebúdza tvorivosť aj tam, kde by ste ju nečakali
dm spravila unikátny prieskum medzi Slovákmi: Ako sa staráme o naše zdravie a krásu?
USA porušujú medzinárodný poriadok a ohrozujú suverenitu Dánska, tvrdí Korčok – VIDEO