Streda, 22. júl 2026
Mimoriadne správy
- Spojené štáty s Iránom ešte ani zďaleka neskončili, pohrozil Trump
- Microsoft vloží miliardy do partnerstva s Mistralom, chce posilniť európsku AI infraštruktúru
- Brusel zrušil grant pre Benátske bienále, argumentuje návratom Ruska na prestížnu výstavu
- Španielska vláda chce zakázať fajčenie na terasách, plážach aj v parkoch
- Maďarská prokuratúra údajne prejavila záujem o servery Orbánovej strany Fidesz
Británia uvalila na Rusko dodatočné sankcie, týkajú sa zákazu obchodovania s tovarom či technológiami
Webnoviny 23. jún 2022 691
23.6.2022 (Webnoviny.sk) - Spojené kráľovstvo uvalilo dodatočné sankcie na Rusko pre jeho pokračujúcu vojenskú agresiu na Ukrajine. Informoval o tom oficiálny web britskej vlády gov.uk.
Viac o téme: Vojna na Ukrajine
Nové opatrenia zahŕňajú zákaz obchodovania s tovarom a s technológiami súvisiacimi s chemickými a biologickými zbraňami, námorným sektorom a priemyslom spracovania ropy.
Británia taktiež zaviedla zákaz vývozu libier a mien krajín EÚ do Ruska a ich používania v Rusku, ako aj zákaz sprístupnenia a dodávania takýchto peňazí osobám a subjektom spojeným s Ruskom.
Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)
Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Sankcie
Zdroj: Webnoviny.sk - Británia uvalila na Rusko dodatočné sankcie, týkajú sa zákazu obchodovania s tovarom či technológiami © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Nie Holandsko ani Dánsko. Najviac bicyklov v Európe vyrábajú úplne iné krajiny
Kubánsky disident Luis Manuel Otero Alcántara odišiel po odpykaní si trestu do exilu v USA
Ruské rakety zasiahli Kyjev, po ukrajinských útokoch na Rusko sú hlásené ďalšie obete