Piatok, 12. jún 2026
Mimoriadne správy
- Elon Musk sa stal prvým bilionárom sveta, akcie SpaceX po debute prudko vzrástli
- Technická porucha zdržala odlet pápeža Leva XIV. z Kanárskych ostrovov
- Putin vyhlásil, že ukrajinské dronové útoky majú rozdeliť ruskú spoločnosť
- Top foto dňa (12. jún 2026): Predsedníčka EP na Slovensku, mláďa hrošíka, MS vo futbale a počasie
- Maďarsko po Orbánovi: Péter Magyar otáča kormidlo od Moskvy smerom k susedom a Európe
Bratislavský Aupark kupuje za 450 miliónov eur spoločnosť WOOD & Company
Webnoviny 28. apríl 2021 718
28.4.2021 (Webnoviny.sk) - Bratislavské nákupné centrum Aupark kupuje za 450 miliónov eur spoločnosť WOOD & Company. Nákupné centrum kúpila od firmy Unibail-Rodamco-Westfield (URW).
„Dokončenie transakcie sa očakáva v prvej polovici tohto roka a podlieha splneniu štandardných odkladacích podmienok vrátane schválenia regulačnými orgánmi,“ informovala spoločnosť WOOD & Company.
Dopady súčasnej pandémie
WOOD & Company ako líder transakcie spolu so svojím joint venture partnerom Tatra Asset Management najprv získa 60-percentný podiel. Zostávajúcich 40 percent sa prevedie postupne v dohodnutých podieloch v rokoch 2022, 2023 a 2024.
V súvislosti s dopadmi súčasnej pandémie COVID-19 poskytla spoločnosť URW trojročnú garanciu na príjmy z nájomného a participatívny úver vrátane earn-out mechanizmu.
Viac o téme: Koronavírus
Joint venture spoločnosti URW a kupujúcich zároveň refinancovalo súčasný dlh spoločnosti Aupark získaním bankového financovania v objeme 229,5 milióna eur.
Druhý najväčší vlastník
„Akvizícia Auparku ako prvotriedneho aktíva v excelentnej lokalite je v súlade s našou investičnou stratégiou. Aupark vhodne doplní naše realitné portfólio. Súčasné analýzy a trendy potvrdzujú, že spotrebitelia sa po skončení pandémie vracajú do nákupných centier,“ povedal investičný riaditeľ WOOD & Company zodpovedný za realitné aktíva na slovenskom trhu Martin Šmigura.
Akvizíciou Auparku sa spoločnosť WOOD & Company stáva druhým najväčším vlastníkom kancelárskych a nákupných centier v Bratislave a Prahe. Celková hodnota realitného portfólia spoločnosti presiahne po dokončení transakcie jednu miliardu eur.
Popri Auparku vlastní WOOD & Company aj nákupné centrá Galerie Harfa a Centrum Krakov v Prahe. Celkovú prenajímateľnú plochu v retail aktívach zvyšuje skupina na 115-tisíc štvorcových metrov.
Aupark Bratislava
„Transakcia má jednoznačný zmysel pre všetky zúčastnené strany a umožňuje spoločnosti URW urýchliť pokrok v jej hlavnom strategickom cieli znížiť mieru zadlženosti,“ povedal investičný a prevádzkový riaditeľ URW pre strednú Európu Martin Makovec.
Aupark Bratislava je nákupným centrom s hrubou prenajímateľnou plochou 59 600 štvorcových metrov a návštevnosťou 11,8 milióna ľudí (v roku 2019).
Viac k témam: Koronavírus, Pandémia
Zdroj: Webnoviny.sk - Bratislavský Aupark kupuje za 450 miliónov eur spoločnosť WOOD & Company © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Kaufland dáva mestám zelenú: Rozhodnite, kde pribudnú nové stromy a kvety
Po uvoľnení pravidiel na Facebooku v USA prudko pribudli vyhrážky politikom
Airbus predstaví nový projekt stíhačky po kolapse francúzsko-nemeckého FCAS-u