Pondelok, 8. december 2025
Mimoriadne správy
- Obrovská vlna na ostrove Tenerife zabila dvoch slovenských občanov, tretí je zranený
- The Mirror: Na Ukrajine bolo pravdepodobne zabitých už viac ako pol milióna Rusov
- Nemci odrádzajú svojich občanov od vianočných trhov v Prahe. Číha tam smrteľné nebezpečenstvo, tvrdia
- Seniorka za volantom riešila padajúce veci v aute, skončila v rybníku
- Na ruské mesto Belgorod spadla ruská letecká bomba
Belgicko pre štrajk zatvára vzdušný priestor, letisko v Bruseli ostane celý deň zatvorené
BRUSEL 12. februára (WebNoviny.sk) - Belgické stredisko letovej kontroly v utorok rozhodlo o uzatvorení belgického vzdušného priestoru na celých 24 hodín, ktoré sa začne v utorok o desiatej večer.
Dôvodom je celoštátny štrajk pracovníkov rôznych sektorov od dopravy cez zdravotníctvo až po políciu. Stredisko letovej kontroly uvádza, že nemá "dostatočnú vedomosť o počte zamestnancov počas akcií, ktoré sa začnú dnes večer", a preto pre istotu rozhodlo o uzatvorení celého vzdušného priestoru nad krajinou.
Na prelety nad Belgickom v letovej hladine nad 7 500 metrov bude počas tohto času dozerať európske stredisko letovej kontroly Eurocontrol.
Medzinárodné letisko v Bruseli, ktoré denne oddeleguje približne 650 letov, a tiež letisko v Charleroi, ktoré má v bežné dni okolo 140 letov, už oznámili, že zostanú v stredu zatvorené, a požiadali cestujúcich, aby zostali doma.
Viac k témam: Eurocontrol Európska organizácia pre bezpečnosť letovej prevádzky, letisko, štrajk
Zdroj: Webnoviny.sk - Belgicko pre štrajk zatvára vzdušný priestor, letisko v Bruseli ostane celý deň zatvorené © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Kallasová: Washington je stále najväčším spojencom EÚ
Najvyšší súd prejedná odvolanie prokurátora vo veci Kádára zo skupiny sátorovcov
Časť armády v Benine tvrdí, že zosadila prezidenta, jeho okruh to popiera