Pondelok, 8. jún 2026
Mimoriadne správy
- Trump: Nikdy som nezaručil, že nebude žiadna vojna. Prečo by som potom vybudoval najsilnejšiu armádu na svete?
- Trump zvažuje kúpu Čagoských ostrovov, jeho administratíva sa obáva námornej špionáže
- Starmer, Macron, Merz a Zelenskyj odprezentovali päť podmienok pre spravodlivý a trvalý mier
- Pašinjan zvíťazil vo voľbách, chce pokračovať v približovaní Arménska k Západu
- Top foto dňa (7. jún 2026): Akcia Pups in the Park, French Open Tennis, podpora Ukrajiny a atletika
Automobilke Tesla sa darilo aj napriek koronakríze, v druhom kvartáli dodala desaťtisíce áut
Webnoviny 2. júl 2020 632
2.7.2020 (Webnoviny.sk) - Americká automobilka Tesla v druhom kvartáli globálne predala viac elektrických vozidiel ako v predchádzajúcom štvrťroku. Rast predaja firma dosiahla napriek tomu, že obmedzenia súvisiace so šírením koronavírusu ju donútili zatvoriť jej jediný závod v USA počas veľkej časti druhého kvartálu.
Tesla vo štvrtok informovala, že za apríl až jún zákazníkom dodala 90 650 áut, keďže na americký a čínsky trh uviedla nové vozidlo Model Y SUV.
Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu
V porovnaní s prvým štvrťrokom, keď Tesla predala 88 400 automobilov, jej odbyt v druhom kvartáli stúpol o 2,5 percenta. Tesla počas apríla až júna zákazníkom dodala 10 600 starších modelov, a to sedanov S a vozidiel X SUV. Avšak väčšinu predaných áut tvorili novšie modely Y SUV a Model 3.
Viac k témam: Ekonomické dopady koronavírusu
Zdroj: Webnoviny.sk - Automobilke Tesla sa darilo aj napriek koronakríze, v druhom kvartáli dodala desaťtisíce áut © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Úrad vlády sa pre konsolidáciu sťahuje do nových priestorov, ukončil prenájom v centre Bratislavy
Uskutoční sa 35. ročník podujatia Divadelná Nitra? Organizátori apelujú na kultúrne angažované osobnosti
Putinovi jastrabi prvýkrát hovoria o porážke. V Rusku rastie nervozita z vývoja vojny na Ukrajine