Streda, 22. júl 2026
Mimoriadne správy
- Spojené štáty s Iránom ešte ani zďaleka neskončili, pohrozil Trump
- Microsoft vloží miliardy do partnerstva s Mistralom, chce posilniť európsku AI infraštruktúru
- Brusel zrušil grant pre Benátske bienále, argumentuje návratom Ruska na prestížnu výstavu
- Španielska vláda chce zakázať fajčenie na terasách, plážach aj v parkoch
- Maďarská prokuratúra údajne prejavila záujem o servery Orbánovej strany Fidesz
Americký Kongres dočasne odvrátil hrozbu platobnej neschopnosti federálnej vlády
Webnoviny 28. apríl 2017 787
WASHINGTON 28. apríla (WebNoviny.sk) - Obe komory amerického Kongresu - Snemovňa reprezentantov a Senát - schválili v piatok opatrenie, ktoré dočasne zabráni kríze vo financovaní činnosti väčšiny federálnych orgánov USA. Informovala o tom agentúra DPA.
Upadnutie federálnej vlády do stavu platobnej neschopnosti, tzv. government shutdown, odvrátil Kongres len niekoľko hodín pred vypršaním príslušnej lehoty, avšak financovanie vládnych inštitúcií je zabezpečené len do 5. mája, čo znamená, že Kongres čakajú ďalšie rozpočtové rokovania.
Odporúčame:
Americký súd uložil Volkswagenu pokutu takmer tri miliardy dolárov
V piatok prijaté krátkodobé opatrenie poskytne kongresmanom viac času na sformulovanie legislatívy, na základe ktorej bude zabezpečené financovanie federálnej vlády až do konca fiškálneho roka, teda do septembra.
Takzvaný government shutdown postihol USA naposledy v roku 2013, keď Kongres neschválil rozpočet a federálnej vláde sa minuli peniaze, v dôsledku čoho musela obmedziť aktivity a mnohé vládne úrady boli zatvorené viac ako dva týždne.
Viac k témam: government shutdown, Kongres, USA
Zdroj: Webnoviny.sk - Americký Kongres dočasne odvrátil hrozbu platobnej neschopnosti federálnej vlády © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Fico prezradil opatrenia, ktoré majú zlepšiť sociálnu situáciu ľudíNasledujúci článok
Euro oproti doláru výrazne posilnilo
Nie Holandsko ani Dánsko. Najviac bicyklov v Európe vyrábajú úplne iné krajiny
Ruské rakety zasiahli Kyjev, po ukrajinských útokoch na Rusko sú hlásené ďalšie obete
Kubánsky disident Luis Manuel Otero Alcántara odišiel po odpykaní si trestu do exilu v USA