Pondelok, 8. jún 2026
Mimoriadne správy
- Londýn chce prinútiť technologické firmy blokovať nahé fotografie detí
- Zelenskyj potvrdil návštevu Abramoviča v Kyjeve. Putinovi cez neho odkázal, že Ukrajina sa nevzdá Donbasu
- Francúzske stíhačky NATO zostrelili nad Lotyšskom bezpilotné lietadlo
- Trump: Nikdy som nezaručil, že nebude žiadna vojna. Prečo by som potom vybudoval najsilnejšiu armádu na svete?
- Trump zvažuje kúpu Čagoských ostrovov, jeho administratíva sa obáva námornej špionáže
Američania rozšírili obvinenia proti Huawei v kauze krádeží duševného vlastníctva
Webnoviny 14. február 2020 683
14.2.2020 (Webnoviny.sk) - Federálne ministerstvo spravodlivosti v USA rozšírilo obvinenia proti spoločnosti Huawei v kauze krádeží duševného vlastníctva od jej amerických konkurentov. Čínska firma najnovšie čelí aj podozreniu, že Iránu predala zariadenia, s pomocou ktorých tamojší režim monitoroval účastníkov protivládnych demonštrácií z roku 2009.
Huawei tiež údajne pokračuje v obchodných aktivitách so Severnou Kóreou, a to ja napriek americkým sankciám. Huawei všetky nové obvinenia odmieta a označuje ich za nepodložené, uviedla agentúra AP.
Huawei patrí medzi popredných svetových dodávateľov zariadení pre siete 5G. Mnohé krajiny však majú obavy, že technológie firmy môžu byť zneužité na špionáž v prospech čínskej vlády.
USA preto Huawei vlani vylúčili z budovania sietí novej generácie a na svojich spojencov naliehajú, aby postupovali rovnako. V opačnom prípade Washington spojencom hrozí obmedzením spolupráce pri výmene spravodajských informácií, uviedla rakúska agentúra APA.
Viac k témam: duševné vlastníctvo
Zdroj: Webnoviny.sk - Američania rozšírili obvinenia proti Huawei v kauze krádeží duševného vlastníctva © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Úrad vlády sa pre konsolidáciu sťahuje do nových priestorov, ukončil prenájom v centre Bratislavy
Uskutoční sa 35. ročník podujatia Divadelná Nitra? Organizátori apelujú na kultúrne angažované osobnosti
Zelenskyj potvrdil ďalší dronový útok na Leningradskú oblasť